Ardahan’da HES inşaatında iş cinayeti

ardahanda-hes-insaatinda-is-cinayetiKaynak: Evrensel, 21 Ekim 2014
Ardahan’ın Posof ilçesinden sonra Hanak ve Çıldır ilçelerinde de devam eden HES hem doğayı, hem de insanları öldürmeye devam ediyor. Çıldır Kayabeği Barajında telsizci olarak çalışan Aytaç Demir (38) silindir altında kalarak hayatını kaybetti.

Daha önce bir kişinin daha kaza sonucu öldüğü Çıldır Kayabeyi (Yerliçayıs) Barajın da bir işçi daha silindirin altında kalarak hayatını kaybetti.

Ardahan Ses sitesinin haberine göre Bugün sabah saatlerinde meydana Çıldır’da halen daha yapımı devam eden Kayabeği barajında bir işçi silindirin altında kalarak can verdi.

Hanak’ın Binbaşak Köyünde ikamet eden Aytaç Demir (38) Çıldır Kayabeği Barajında telsizci olarak çalışıyordu. Sabah saat 08:45’te işyerinde dışarıda durduğu sırada silindirin geldiğini fark edemeyip silindirin altında ayağının kalması ile vücudunun büyük bir kısmı silindir altına alıp ezilerek hayatını kaybetti.

Silindiri süren kişinin de kalp krizi geçirerek Ardahan Devlet Hastanesine kaldırıldığı söyleniyor.

Şantiyede tüm çalışmalar durdurulduktan sonra olay yerine savcılık ve olay yeri incelemeden sonra Aytaç Demir’i Ardahan Devlet Hastanesinin morguna kaldırıldığı öğrenildi.

100 BİN TL BAĞIŞLAMIŞ İŞE BAŞLAMIŞTI

İkinci işçinin öldüğü Çıldır Kayabeyi Barajını yapan firmanın Kura Nehrinin Hafzasının ortasına kurduğu HES Barajına izin almak için başvurduğu İl Genel Meclisinde Çıldır Merkez de inşaatı bir türlü bitmeyen bir derneğe ait öğrenci yurdunun yapımına katkı sunmak için 100 Bin TL. para bağışı yaptığı da ortaya çıktı.

Öte yanda Ardahan’da da HES Barajı yapan Hanaklı İş adamına ait olduğu öğrenilen HES’in PKK tarafından bombalandığı bildirildi.