Ana Sayfa Etiketler 22 Mart Dünye Su Günü

Etiket: 22 Mart Dünye Su Günü

“Su, kâr elde etme aracı olmamalı”

Nilüfer Kent Konseyi Kırsal Alan Çalışma Grubu’nun 22 Mart Dünya Su Günü nedeniyle yaptığı açıklamada suyun, her canlı için bir hak olduğu ve kâr elde etme aracı olamayacağı belirtildi.

Nestle’nin iddiaları ve gerçekler

bursa-uludağ22 Mart Dünya Su Günü vesilesi ile suyun tüm canlılar için ne kadar önemli olduğu ve büyüyen su krizine dikkat çeken açıklamalar ardı ardına yapılıyor. Bu açıklamalardan biri de 19 Mart tarihinde Nestlé Waters Türkiye tarafından yapıldı.

2025’te Türkiye’yi su krizi bekliyor!

Her yıl 22 Mart’ta kutlanan Dünya Su Günü öncesinde, Türkiye’nin su politikalarına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Türkiye’nin önemli göl ve sulak alan uzmanlarından Yard. Doç. Dr. Erol Kesici, giderek artan kuraklık ve buna bağlı açlık tehlikesine dikkat çekerek, özellikle Ortadoğu coğrafyasında suyun stratejik önemde olduğunu vurguladı.

Susmuyor; suyumuzu, su hakkımızı, yaşamı savunuyoruz!

22 Mart Salı günü Dünya Su Günü kapsamında Galatasaray Lisesi önünde yapacağımız basın açıklamasını cumartesi günü İstiklal caddesinde gerçekleşen terör saldırısı nedeniyle iptal ediyoruz.

“Suyumuzu kirlettirmeyeceğiz, suyumuzu sattırmayacağız!”

Kaynak: Yeşil Gazete, 22 Mart 2013 Ege Kültür ve Çevre Platformu ve İzmir Dersim Kültür ve Dayanışma Derneği, 21 Mart Dünya Su Günü nedeniyle bir...