Ana Sayfa Etiketler Balık ölümleri

Etiket: balık ölümleri

Zonguldak’ta HES nedeniyle binlerce balık telef oldu

Zonguldak’ın Devrek ilçesinde bulunan Devrek Çayı üzerinde bulunan REİS Enerji’ye ait Çayaltı Hidroelektrik Santrali (HES) 1 ile Çayaltı Hidroelektrik Santrali 2 barajlarında yapılan yıllık bakımlar nedeniyle 2 baraj arasında kalan binlerce balık yetersiz su ve oksijensizlik nedeniyle telef oldu.

Bursa’da bir yılda üçüncü kitlesel balık ölümü

Karacabey'de bu yıl içinde üçüncü kez tekrarlanan toplu balık ölümlerini protesto edildi. Sorumlu arıtılmayan fabrika atıkları.

Tekirdağ Çokal Barajı’nda binlerce ölü balık kıyıya vurdu, sudaki oksijen oranı...

Tekirdağ’ın Şarköy İlçesi’nde ‘Trakya’nın GAP’ı’ olarak nitelendirilen Çokal Barajı’nda binlerce balık ölüsünün kıyıya vurdu. Yetkililer bölge halkını uyarıyor: Ölü balıkları toplayıp yemeye kalkışmayın!

Bursa’da Göller ve Balıklar Tehlikede

Bursa'daki göllerde ve derelerde toplu balık ölümleri yaşanmaya devam ediyor. Alanda yaşayan yerliler balık ölümlerinin ve çevresel felaketlerin sanayi, tarım faaliyetleri ve turizmle bağlantılı olduğuna dikkat çekiyor.

İznik Gölü’nde şok balık ölümleri

Bursa’nın İznik ilçesinde toplu balık ölümlerine bir yenisi daha eklendi. İç sulardaki balık yasağının kalkmasından sonra avlanmak için göle açılan balıkçıların ağları ölü balıklarla doldu.

Bartın ırmağında binlerce balık öldü

Bartın Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü'nün açıklamasına göre Bartın ırmağında binlerce balığın ölümünün nedeni havaların ısınması, ırmak suyunun azalması ve oksijen yetersizliği .

Riva deresi ölü balık akıyor

Riva Deresi günlerdir ölü balıklarla birlikte akıyor. Beykoz’a bağlı Bozhane, Öğümce, Göllü, Paşamandıra ve Çayağızı köyleri ortak bir kaderi yaşıyor. Köylerden geçen Riva Deresi ölü sazan balıklarıyla doldu.

Porsuk Çayı’nda balıklar suyun yüzüne çıkıp can çekişerek ölüyor

Eskişehir Alpu’da ilçe merkezinde geçtiğimiz günlerde Porsuk Çayı’nda toplu balık ölümleri meydana geldi. Vatandaşlar, Porsuk Çayı’nın Kütahya ve Eskişehir’den geçerek ilçelerine geldiğini, bu illerdeki bazı fabrikaların atıkları nedeniyle balık ölümlerinin meydana gelmiş olabileceğini söyledi.

Meksika’da inanılmaz görüntü! Tam 50 ton balık kıyıya vurdu

Meksika'nın sahil şehri Cajititlan Lagoon'da kıyıya vuran yaklaşık 50 ton balığın su kirliliğinden dolayı öldüğü tahmin ediliyor.

Balıklar ölmesin diye gölete su taşıyorlar

Türkiye genelinde yaşanan kuraklık felaketi balıkları da vurdu. Elbistan’a bağlı Kalealtı Mahallesi’nde gölette yaşayan yaralı balıklar susuz kalınca köylüler çareyi gölete su taşımakta buldu.