Ana Sayfa Etiketler çeşmeler

Etiket: çeşmeler

(Video) Avniye Tansuğ – “Çeşmelerin hayat bulması için – Mahallenin suyu...

1984-1986 arasında yapılan “Tarihi İstanbul Çeşmeleri Kurtarılmalıdır" kampanyasının yönetmeni Avniye Tansuğ'un, “Ortak varlıklarımızı ve su hakkımızı savunuyoruz” panelinde yaptığı “Çeşmelerin hayat bulması için - Mahallenin suyu mahallenindir!” başlıklı konuşmanın videosunu aşağıda bulabilirsiniz…

Su Hakkı’nda “Su adaleti olmadan demokrasi olmaz!” panelini konuştuk

Su Hakkı programında bu hafta Akgün İlhan ve Nuran Yüce, Su Hakkı Kampanyası tarafından 2 Kasım 2013 tarihinde düzenlenecek olan "Su adaleti olmadan demokrasi olmaz! Ortak varlıklarımızı ve su hakkımızı savunuyoruz" adlı panel ve forumun içeriği ve konukları hakkında bilgi veriyor.

Su Hakkı’nda Habap Çeşmeleri’ni konuştuk

Su Hakkı'na 1 Ekim'de konuk olan Fethiye Çetin, Habap Çesmeleri'nin restorasyonu sürecinde yaşananları ve bu sürecin toplumun hafızasının restorasyonuna nasıl bir etkide bulunduğunu anlatıyor.

Su Hakkı’nda “Tarihi İstanbul Çeşmeleri Kurtarılmalıdır” kampanyasını konuştuk

94.9 Açık Radyo'da Salı günleri saat 16:00'da yayınlanan Su Hakkı programında, bu hafta, konuğumuz Avniye Tansuğ ile 1984-1986 tarihlerinde faaliyet gösteren "Tarihi İstanbul Çeşmeleri Kurtarılmalıdır" kampanyasını ve o süreçte yaşanan gelişmeleri konuştuk.

Su Hakkı’nda İstanbul’un çeşmelerini konuştuk

Açık Radyo'da her salı saat 16:00'da yayınlanan Su Hakkı programında bu hafta, konuğumuz Avniye Tansuğ ile İstanbul çeşmelerinin tarihini ve bu çeşmelerin toplumsal hayattaki yerini konuştuk.