Ana Sayfa Etiketler Ergene Havzası

Etiket: Ergene Havzası

Ergene’de son nokta

Uzunköprü'de liseli gencin kimyasal atıklar yüzünden aranamaması nedeniyle en acı biçimde gündeme gelen Ergene Nehri'ndeki aşırı kirlilik ilçede düzenlenen “Ergene Kirliliğinde Son Nokta” konulu toplantıyla masaya yatırıldı

Nehre atlayan genç, kirlilik nedeniyle aranamadı

Edirne’nin Uzunköprü İlçesi’nde intihar amacıyla tarihi taş köprüden atlayan 17 yaşındaki Doğuş Tavukçu, 2 gündür süren aramalara rağmen bulunamadı. AFAD ekiplerinin yanı sıra Tekirdağ’dan gelen dalgıç polisler, Ergene Nehrinde kansere yol açan yüksek derecedeki kirlilik nedeniyle sualtına inemezken, aramalar botlarla su üzerinden yapılabiliyor.

Su Hakkı’nda Ergene’den Marmara’ya derin deşarj projesini ele aldık

Akgün İlhan ve Nuran Yüce'nin hazırlayıp sunduğu Su Hakkı programına konuk olan Avukat Bülent Kaçar, Ergene Havzası'ndan Marmara Denizi'ne yapılması planlanan derin deşarj projesini anlattı.

Su Hakkı’nda kontrolsüz büyüyen İstanbul’un tehdidi altındaki Kaynarca’yı konuştuk

Akgün İlhan ve Nuran Yüce'nin hazırlayıp sunduğu Su Hakkı programında geçtiğimiz hafta, konuğumuz Kırklareli Pınarhisar ilçesine bağlı Kaynarca beldesi belediye başkanı Serdar Türker ile, su kaynaklarıyla ünlü beldenin, mega kent İstanbul'un sanayi atıkları ve toprak gasbı nedeniyle nasıl bir tehdit altında olduğunu konuştuk.

Su Hakkı’nda Ergene havzasındaki gelişmeleri değerlendirdik

Akgun İlhan ve Nuran Yüce'nin hazırlayıp sunduğu Su Hakkı'nda bu hafta konuğumuz Ergene Platformu sözcüsü Avukat Bülent Kaçar'dı. Kendisiyle Ergene havzasının kirletilmesine izin veren genelgenin iki sene daha uzatılmasını değerlendirdik.

Ergene’ye atık su ve ağır metal bırakan tesislere 2016’ya kadar ek...

Çevre Bakanlığı, Ergene Nehri’ne atık su bırakan tesislere atık su ve ağır metal içeren atıklarını temizlemeleri için 6 Mayıs 2014’e kadar verdiği süreyi 2 yıl erteledi.

Longoz Ormanları hepimizin!

Su Hakkı Kampanyası (SHK) olarak 19-22 Eylül 2013 tarihlerinde Doğal Yaşamı Koruma Vakfı (DAYKO) ve Thrakis Doğal Yaşam ve Kampçılık tarafından gerçekleştirilen gençlik kampındaydık. Sürdürülebilir Enerji ve Çevre Politikaları üzerine atölyeler, doğa yürüyüşleri, uzman akademisyenler eşliğinde biyolojik çeşitlilik üzerine saha çalışmaları, doğa kampçılığı üzerine temel eğitimler, yaygın öğrenim teknikleri temelli grup çalışmaları, Limanköy Deniz Feneri, Dupnisa Mağarası ve Tarihi Top Dökümhanesi ziyaretleri gibi etkinliklerin yapıldığı kampa 18 ilden 50’ye yakın genç katıldı.