Ana Sayfa Etiketler Halk sağlığı

Etiket: halk sağlığı

Su Hakkı’nda Sağlık Bakanlığı’nın hasıraltı edilen araştırmasını konuştuk

Su Hakkı'nda bu hafta Bülent Şık'ın, hasıraltı edilen Sağlık Bakanlığı halk sağlığı araştırması üzerinden Ergene Havzası halkının kanserojen maddelere maruz kaldığını ortaya koyan yazı dizisini ve bölgedeki su varlıklarında kirliliğin geldiği boyutu konuştuk.

Flintli yönetmen Michael Moore’dan imza kampanyası

Moore, ciddi bir insani krize dönüşen Flint'teki su krizi konusunda başkan Obama'yı göreve çağırıyor.

Amasra’da İçme Suyunun Ortasına Kömür Hazırlama Tesisi

Amasra’da “Hema Termik Santrali”nin bir parçası olan kömür hazırlama tesisi yüz bine yakın insanın günlük içme suyunu ücretsiz olarak karşıladığı kaynak olan kavşak suyunun ortasına yapılmak isteniyor.

İçme suyu barajı zirai ilaç kutularıyla doldu

ÇANAKKALE'nin Bayramiç İlçesi'ne 5 kilometre uzaklıkta, Kazdağları'nın eteklerinde, tarımsal sulama ihtiyacını karşılayan yaz aylarında içme suyu yetersiz kalınca başvurulan barajın yüzeyi bu yıl da zehirli madde içeren zirai ilaç kutularıyla doldu.

ABD’de su krizi

ABD Başkanı Barack Obama, ABD'nin Michigan eyaletinde bir süredir musluklardan kirli suların aktığı Flint kentini “felaket bölgesi” ilan etti.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı: İçme suyu borularının yüzde 80’ini asbestli

Hatay genelindeki içme suyu borularının yaklaşık yüzde 80'ininin asbestli borulardan oluştuğu belirtiliyor. .

Pakistan’da kuraklık 450 can aldı

Pakistan'ın Tarparkar bölgesinde 8 aydır süren kuraklık mevsimi nedeni ile on binlerce kişi bölgeden göç ederken, çoğu çocuk 450 kişi hayatını kaybetti. Son bir ayda 32 çocuğun gıdasızlıktan öldüğü belirtildi.

Sincan Akçaören Mahallesi’nde suyun arsenik oranı yüksek çıktı

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi Birinci Başkan Vekili Ali İhsan Ölmez ve iki kâtibin imzasıyla 10 Temmuz 2014 tarihli Belediye Meclisi kararına göre, Sincan Akçaören Mahallesi’nin yapılan su tahlillerinde arsenik oranı yüksek çıktı.

Çiftçiden kuraklığa kanalizason suyu ile çözüm

Malatya'lı çiftçiler bu yıl yağışın yeterli düzeyde olmaması yüzünden tarlalarını sulayamayınca çareyi kanalizasyon şebekesinden buldu.