Ana Sayfa Etiketler Iklim krizi

Etiket: iklim krizi

Su Hakkı’nda dünyanın su gündemini ele alan raporları konustuk

Akgün İlhan ve Nuran Yüce'nin hazırlayıp sunduğu Su Hakkı'nda su ve iklim krizi üzerine son dönemde hazırlanmış Birleşmis Milletler, Dünya Bankası ve İklim Haberleri Ağı raporları dünyadan güncel örneklerle birlikte ele alındı.

Su Hakkı’nda son 900 yılın en büyük kuraklığıyla karşı karşıya olan...

Akgün İlhan ve Nuran Yüce'nin hazırlayıp sunduğu Su Hakkı'nda son 900 yılın en büyük kuraklığıyla karşı karşıya olan Orta Akdeniz havzasında bulunan Türkiye'nin iklim ve su krizleri ele alındı.

Yükselen deniz seviyesi ve Bangladeş’in en uca itilmiş hayatları

Bangladeş’teki çevresel kirliliği ve verem hastalığının sonuçlarını belgelemeye çalışan Bangladeşli fotoğrafçı Probal Rahsid, objektifini şehrin en marjinalize edilmiş topluluğu üzerinde küresel ısınmanın etkilerini, hâlâ devam etmekte olan "Bangladeş'te İklim Krizi" adlı çalışmasında ortaya koyuyor.

Su kriziyle yüzleşmeye hazır mısın Türkiye

Türkiye’nin 2030’da nüfusunun 100 milyon olacağı ve su kaynaklarındaki bozulmanın da süreceği düşünüldüğünde, 2030’da su kıtlığı çeken bir ülke olacağız. Kişi başına düşen su miktarı 1120 metreküpe düşecek.

Dinle G20; “İklim İçin” Söyleyecek Sözümüz Var!

Dinle G20; “İklim İçin” Söyleyecek Sözümüz Var! İklim İçin Ben de Varım ! kampanyası iklim krizinin sorumlusu G20 ülkelerinin liderlerine karşı 12 – 13 Kasım’da Boğaziçi Üniversitesi’nde İklim Forumu, 14 Kasım’da Büyük İklim Yürüyüşü düzenliyor.

Urmu der ki, “Susuzam”

Dr. Akgün İlhan * - Orta Doğu’nun “yakıcı” gündeminde kaynayıp giden ama savaşlardan çok daha “yakıcı” sonuç doğurabilecek ekolojik felakete dikkat çekmek gerekiyor. Türkiye-İran...