Ana Sayfa Etiketler İstanbul

Etiket: İstanbul

İstanbul içme suyunun tükenmesi riskiyle karşı karşıya olan 11 kentten biri

Su Hakkı Kampanyası olarak 30 Ocak tarihinde Açık Radyo'daki programımızda bahsettiğimiz Cape Town'daki su krizi, bu hafta BBC'nin haberi ile tekrar gündeme oturdu. Ancak...

Doğal afet değil iklim değişikliği

İstanbul'da yaşanan sağanak bir doğal afet değil iklim değişikliğinin sonucu. Çarpık kentleşme de iklim olaylarının olumsuz etkilerini arttırıyor.

Su Hakkı’nda İstanbul’u bölge ölçeğinde yeniden ele aldık

Akgün İlhan ve Nuran Yüce'nin hazırlayıp sunduğu Su Hakkı'na konuk olan Özlem Altınkaya Genel, İstanbul'un metropoliten alanı aşıp, bölgesel ölçekte değişimlerin tetikleyicisi olma halini anlattı.

İstanbul’un Su Problemini Bölgesel Ölçekte Yeniden Düşünmek

Özlem Altınkaya doktora çalışmasında İstanbul'un su varlıkları üzerindeki bölgesel ölçekteki baskıları anlattığı bölümü yeniden düzenleyerek Su Hakkı takipçileri ile paylaştı.

İstanbul’un su kaynağı Kaynarca tehdit altında

İstanbul ve Trakya'nın en önemli su kaynaklarından olan Kırklareli'nin Pınarhisar ilçesi, sanayi atıklarıyla zehirleniyor ve giderek yaşanmaz hale geliyor. Duruma acil müdahale edilmezse önemli su kaynakları yok olabilir.

Su yolunu bulur mu?

Toprağa nefes olan yağmur suları İstanbul’un ve İstanbullu'nun bu kentte kabusu oluyor.

Longoz Ormanları hepimizin!

Su Hakkı Kampanyası (SHK) olarak 19-22 Eylül 2013 tarihlerinde Doğal Yaşamı Koruma Vakfı (DAYKO) ve Thrakis Doğal Yaşam ve Kampçılık tarafından gerçekleştirilen gençlik kampındaydık. Sürdürülebilir Enerji ve Çevre Politikaları üzerine atölyeler, doğa yürüyüşleri, uzman akademisyenler eşliğinde biyolojik çeşitlilik üzerine saha çalışmaları, doğa kampçılığı üzerine temel eğitimler, yaygın öğrenim teknikleri temelli grup çalışmaları, Limanköy Deniz Feneri, Dupnisa Mağarası ve Tarihi Top Dökümhanesi ziyaretleri gibi etkinliklerin yapıldığı kampa 18 ilden 50’ye yakın genç katıldı.