Ana Sayfa Etiketler İstanbul’da su kesintisi

Etiket: İstanbul’da su kesintisi

İstanbul’daki su kesintileri Meclis’e taşındı

Sezgin Tanrıkulu İstanbul’un bazı semtlerinde 30 saat sürecek su kesintilerini, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde Meclis’e taşıdı.

(Video) “Büyüyen Kentler Büyüyen Su Sorunu” Paneli

Büyüyen bir su krizi ile karşı karşıya olduğumuz çok açık. Tüm canlıların en temel yaşam kaynaklarından biri olan suyun azalmasının ya da kirlenmesinin yaratacağı olumsuz etkiler, tahminlerimizin bile ötesinde olabilir. Bu durum İstanbul'da ve Türkiye'nin büyüyen kentlerinde büyüyen bir sorun olarak karşımızda duruyor. Yaşam İçin Su Festivali kapsamında yaptığımız bu panelde büyüyen kentleri ve büyüyen su sorununu ele alıyoruz. Toplantının videosunu aşağıda izleyebilirsiniz.

Su Hakkı’nda ÇED Yönetmeliği’ndeki değişiklikleri ele aldık

Her hafta Salı günleri saat 16:00'da 94.9 Açık Radyo'da yayınlanan Su Hakkı programında bu hafta, Akgün İlhan ve Nuran Yüce ÇED Yönetmeliğinde yapılan değişiklikleri, İstanbul'da su kesintisi olması durumunda belediyelerin yapması gerekenleri ve Efemçukuru ile Balıkesir'de suya karışan zehirli maddeleri ele aldı.

Uzmanlar: 4 Günlük Damacana Su Masrafı, Aylık Su Faturasını Bulabilir

Uzmanlar, 4 günlük damacana su masrafının aylık su faturasını bulabileceğine işaret ediyor. Tüketici Sorunları Derneği Genel Başkanı Aydın Ağaoğlu ise “Faturaları atmayın, belediyeden zararı isteyebilirsiniz” dedi.

İstanbul’da 4 günlük su kesintisi karşısında talebimiz

İstanbul'un belli semtlerinde 4 gün yaşanacak su kesintisi karşısında:Şimdi İSKİ’nin su kesintileri hakkında duyurusuna, kesinti yapılacak sürenin başından sonuna karar; kesinti yapılacak bölgelerin hepsinde yaygın bir biçimde kullanım amaçlı su tankerlerinin duracağı bölgelerin de listesini eklemesini bekliyor ve talep ediyoruz.

Bağcılar ve Esenler’de su kesintisi

Kadıköy'den sonra Bağcılar ve Esenler'in bazı mahallelerinde de su kesintileri olacak. Yarın saat 10.00'dan başlamak üzere 24 saat süreyle su verilemeyecek.

Kadıköy’de marketlerde dahi su kalmadı

Kadıköy Söğütlüçeşme Caddesi üzerinde mevcut bulunan içme suyu hattındaki boruda gerçekleşen sorun yüzünden Kadıköy’de sular kesildi. Kadıköylüler sularının 4 gündür akmadığını söylüyor. Kadıköy Söğütlüçeşme Caddesi üzerinde mevcut bulunan içme suyu hattındaki boruda gerçekleşen sorun yüzünden Kadıköy’de sular kesildi. Kadıköylüler sularının 4 gündür akmadığını söylüyor.

Kadıköy’ü ayağa kaldıran su kesintisi

4 gündür suların kesik olduğu Kadıköyde vatandaşlar tepkilerini sosyal medyada dile getiriyor. Kadıköylüler bugün bornozlarla sokağa indi.

İstanbul’da 24 saatlik su kesintisi

Kaynak: CNN Türk İstanbul'da Maltepe, Kartal ve Pendik ilçelerinin tamamına yarın sabah 08.00'den itibaren 24 saat süreyle su verilemeyecek.

Bakan’dan İstanbul’da su kesintisi açıklaması

Verysel Eroğlu, İstanbul'da su kesintisi olacak mı sorusuna verdiği yanıt: "Kuraklık var ama bizim çalışmalarımız ve Allah'ın yardımıyla su kesintisi olmuyor. Millet böyle deştikçe Allah yağmurunu yağdırmaya devam ediyor."