Ana Sayfa Etiketler İstanbul’un su krizi

Etiket: İstanbul’un su krizi

İstanbul’daki su havzalarının durumu TBMM gündeminde

CHP'li Sezgin Tanrıkulu İstanbul'daki su havzalarının durumu ve su havzaları ile ilgili olarak alınacak etkili ve sürekli tedbirlerin tespiti ile su kullanım ve tasarruf politikalarının belirlenmesi konusunu TBMM gündemine taşıdı.

Konferans Videoları: İstanbul’un Su Krizi ve Çözüm Önerileri

12-13 Kasım 2016 tarihlerinde Boğaziçi Üniversitesi’nde Su Hakkı Kampanyası tarafından gerçekleştirilen Uluslararası Su Mücadeleleri Konferansı'nın video kayıtlarını sizlerle paylaşıyoruz.

Yeni keşifleri denizleri yok edecek: Desalinasyon

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Kadir Topbaş’ın 2 Mayıs 2015 tarihinde dile getirdiği desalinasyon sistemine karşı kampanyamızın yanıtı "Denizleri, kıyı ekosistemlerini tehlikeye atacak ve toplumu artan ekolojik ve ekonomik maliyetlerle baş başa bırakacak desalinasyon teknolojisini İstanbul’da istemiyoruz! İBB ve İSKİ’nin birincil görevi iklim değişikliğinden muzdarip ve üç dört senede bir kuraklık ve susuzlukla boğuşan bir şehirde su tasarrufunu sağlayıcı (gri su ve yağmur suyu) uygulamalarını hayata geçirmektir. Suyun tasarruflu kullanımı, su arzını artıran ve su varlıklarını yok eden projelerin durdurulması, yeterli miktarda içilebilir lezzette ve kalitedeki suyu şebeke sisteminden tüm vatandaşlarına bedava olarak verilmesi su krizini çözmede atılacak ilk adımlardır."