Ana Sayfa Etiketler Kaya gazı

Etiket: kaya gazı

Kaya gazı 3 milyon kişiye içme suyunu sağlayan Ohio Nehri’ni tehdit...

9 adet yurttaş inisiyatifi ve çevre grubu, Batı Virginia valisine, Ohio Nehri çevresinde şirketlere doğalgaz ve kaya gazı çıkarmak için verdiği sondaj iznini gözden geçirmesi konusunda baskı yapıyor. Çünkü, sondaj ve hidrolik kırılma yöntemleri bazı kimyasalların içme suyuna karışmasına ve deprem riskinin artmasına sebep olabiliyor.

Teksas ve Penisilvanya’da içme suyuna kaya gazı karıştı!

Yeni bir araştırma ile, Teksas ve Penisilvanya'da hidrolik kırılma yöntemi ile çıkartılan kaya gazının içme suyuna karıştığı ortaya konuldu.

Gaz da yıkar!

Gezegenimizde kar uğruna hızla devam eden ekolojik yıkımın Türkiye ve Kürdistanlılar arasında pek bilinmeyen bir boyutu 'kaya gazı'dır. Uluslararası düzeyde 'Fracking' olarak bilinen kaya gazının sömürülmesi, son 3-4 yıldır dünyadaki sosyal hareketler ve bir çok toplumsal kesimler tarafından yoğunca eleştirilmektedir.

Su Hakkı’nda kayagazının etkilerini ele aldık

Kayagazı çıkarmak için kullanılan hidrolik kırılma yeraltı su varlıklarını, toprağı ve canlı yaşamı olumsuz yönde etkiliyor. Türkiye'de çalışmaları başlayan bu yeni enerji biçimini Su Hakkı programında Akgün İlhan ve Nuran Yüce ele alıyor.

Kaya gazı ve su kirliliği

Kaynak: Özgür Gündem, 08 Ekim 2013 Enerji Bakanı Taner Yıldız geçtiğimiz günlerde kaya gazı çıkarımına karşı olası protestolar için uyarıda bulunmuş; “Şayet protesto olursa bunun...