Ana Sayfa Etiketler Kurbağalıdere

Etiket: Kurbağalıdere

Su Hakkı’nda Kurbağalıdere’deki son durumu konuştuk

Akgün İlhan ve Nuran Yüce'nin hazırlayıp sunduğu Su Hakkı'na Dublin'den konuk olan Kadıköy Kent Dayanışması aktivisti Üzeyir Uludağ, Kurbağalıdere'de yaşanan olumsuzlukları ve yapılan ıslah çalışmalarını anlattı.

TÜBİTAK’a göre Kurbağalıdere’nin suyu içme suyu kalitesindeymiş!

TÜBİTAK, derenin dibinden çıkarılan çamur için ‘tehlikesiz atık’ raporu verdi.

‘Kurbağalıdere’de balık falan yok’

Kadıköy Kent Dayanışması ve ilçede görev yapan 21 mahalle muhtarı, Kurbağalıdere’de İBB ekipleri tarafından yürütülen ıslah çalışmalarının yetersiz kaldığını belirterek, “Biz derede balık falan görmedik” dedi.

Kurbağalıdere yeniden İBB gündeminde

İBB Meclisi üyesi Mesut Kösedağı hazırladığı yazılı soru önergesi ile bir kez daha Kurbağalıdere’yi İBB Meclis gündemine taşıdı.

Kurbağalıdere yine taştı

İstanbul'da dün etkili olan sağanak yağış nedeniyle Kurbağalıdere yine taştı. Taşkında birçok işyeri hasar gördü, trafik saatlerce aksadı, evlerin birinci katları sularla doldu.

Su Hakkı’nda Kurbağalıdere’nin atık çamurunun İstanbul’un dört bir yanına bırakılmasını konuştuk

Akgün İlhan ve Nuran Yüce'nin hazırlayıp sunduğu Su Hakkı'na konuk olan Adalar Kent Konseyi Denizle Yaşam Koruma ve Çalışma Grubu başkanı Volkan Narcı Kurbağalıdere'nin atıkla dolu çamurunun İstanbul'un dört bir yanına nasıl bırakıldığını anlattı.

Onurumuzla…

Omurgalıların yokoluş hızının yüzde 114 arttığı bir zamanda, yarattığımız cehennemin bizi de yutmasının eşiğinde yaşıyoruz. Yokolmanın da bir onuru olmalı, diyorum. Bu kadar sefil, bu kadar barbar bir yokoluşa ikna mısınız diye sormak istiyorum. Belki genelinde bu kadar gaddar, bu kadar kibirli olduğumuzdandır bizi yönetmeye talip olanların da ölümü yüceltmeye cüret edebilmeleri, diye ekliyorum…

Kurbağalıdere ekonomiyi de vurdu

Kurbağalıdere’deki koku, doğaya ve insanlara rahatsızlık verdiği kadar çevre ekonomisine de zarar veriyor.

Kurbağalıdere daha beter oldu

Kurbağalıdere’de ıslah çalışmaları 1 aydır devam etmesine rağmen değişen bir durum yok. Etrafa salınan pis kokunun daha da arttığı için vatandaşlar ve esnaf çok rahatsız.

Kurbağalıdere rezaleti ve sorumluları

Sıcak yaz aylarında kokusuyla çevreyi ve sağlığı tehdit eden Kurbağalıdere, havaların serinlemesi ve yağmurların başlamasıyla çok daha tehlikeli hale gelecek.