Ana Sayfa Etiketler Orman kayıpları

Etiket: orman kayıpları

Su Hakkı’nda Arif Ali Cangı ile Orman Kanunu’ndaki değişikliği konuştuk

94.9 Açık Radyo’da her hafta Salı günleri saat 16:00’da yayınlanan Su Hakkı programında bu hafta Özdeş Özbay, konuğumuz çevre avukatı ve aktivist Arif Ali Cangı ile gündeme gelen Orman Yasası’ndaki değişikliğin nedenlerini ve doğa üzerinde yol açacağı tahribatları konuştu.

Bursa’da gölet yapımı bahanesi ile ağaç katliamı

Bursa Keles ilçesi yakınlarındaki Kocayayla’da gölet yapımı için binlerce çam ağacının kesildi. Yetkililer Kocayayla'ya yapılacak gölet inşaatının 455 hektar alanı kapsayacağı ve 14 milyon TL'ye mal olacağını belirtirken kesilecek ağaç sayısı hakkında bilgi vermedi.

Su kotu 28 metreye düşerse doğal hayat yok olur!

Göldeki su kalitesinin aylara göre su sıcaklık değerlerinin değiştiği belirtilerek Sapanca Gölü'nün bölgesel jeolojik koşullar ile evsel atık su deşarjları veya yakınlardaki sanayi kuruluşlarından kaynaklanan atık suların alana ulaşması, sulardaki sodyum miktarının artışına neden olduğuna dikkat çekildi.Gölün suyunun renginin değerleri yaz ve güz mevsimlerinde farklı olarak ölçüldüğü de belirtildi.

Çam ormanları kuraklık ile savaşıyor

Kaynak: Habercity, 10 Nisan 2014 Kiş aylarinin kurak ve sicak geçmesi Uludağ`daki çam ormanlarini olumsuz etkiledi. Çam kese böceklerinin normalden fazla üremesi üzerine alarma geçen...