Ana Sayfa Etiketler şebeke suyu

Etiket: şebeke suyu

Su Hakkı’nda şebeke suyunun ekonomisini konuştuk

Akgün İlhan ve Nuran Yüce'nin hazırlayıp sunduğu Su Hakkı'nda Türkiye'nin dört buyuk sehrinde (Ankara, Bursa, İstanbul ve İzmir) şebeke suyunun fiyatları ve bunlara eklenen vergiler, maliyet unsurları karşılaştırılarak suyun ekonomisi ele alındı.

Su Hakkı’nda su faturalarını ve ek vergileri konuştuk

Akgün İlhan ve Nuran Yüce'nin hazırlayıp sunduğu Su Hakkı'na konuk olan Avukat Arif Ali Cangı, İzmir'in sürekli pahalanan şebeke suyunu ve su faturasıyla birlikte gelen ek vergileri anlattı.

Rize’nin Çayeli’nde su isyanı

Rize'nin Çayeli ilçesinde bulunan bazı köylere temiz içme suyu verilmediği iddia edildi.

Bakan Eroğlu’na Takipçilerinden Şok Cevap: Evlerde Şebeke Suyu İçilmiyor

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Erdoğlu, Twitter adresi üzerinden yaptığı '13 yılda işletmeye alınan 85 tesisle 41 milyon kişiye ilave içme suyu sağladık. Evinizde şebeke suyu içiyor musunuz?' anketinde şok yaşadı. Anket sonucu 'Hayır' çıktı.

Adana kansere yol açtığı bilinen asbestli borulardan su içiyor!

Adana'da içme suyu şebekesinin 321 kilometrelik kısmının kanserojen madde ihtiva ettiği ileri sürülen asbestli borulardan oluştuğu bildirildi.

İstanbul’da suya gizli zam yapıldı

Türkiye'de suyu en pahalı tüketen şehirler arasında yer alan İstanbul'da bu ayın başından itibaren aboneye duyurulmadan fiyatlar artırıldı.

Şebeke suyu daha sağlıklı

Kozmik Bilim ve Stratejik Araştırmalar Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Maranki, "Şehir sularını içebilirsiniz; ama pet şişedeki sulardan uzak durun" dedi.