Ana Sayfa Etiketler şehir selleri

Etiket: şehir selleri

Almanya’nın güneyi sele teslim

Almanya'da aşırı yağışlar özellikle ülkenin güneybatısını vurdu. Seller en az üç kişinin ölümüne birçok kişinin de yaralanmasına neden oldu. Maddi hasarın boyutları ise milyonlarla ifade ediliyor.

Güney Carolina sular altında

Amerika’nın Güney Carolina eyaleti, tarihinin en şiddetli sel felaketinin yaralarını sarmaya çalışıyor. Sel nedeniyle halkın bir bölümü, evlerini terk etmek zorunda kaldı. Binlerce eve içme suyu ve elektrik verilemiyor.

Hopa: Doğal felaket değil cinayet

Hopa’da, Borçka’da Arhavi’deki sel doğal afet değil. “Hiç beklemiyorduk, öngöremedik, böylesi ancak yüz yılda bir olur, seller de doğanın fıtratında” var gibi açıklamalarla geçiştirilecek bir olay değil. Yaşanan sel felaketi iklim değişikliğinin doğrudan sonucudur. İklim değişikliğine de yol açan bizzat yere göre sığdıramadığınız; enerji, ulaşım ve kent politikalarınızdır.

Rezalet! Dünyanın en büyük adalet sarayını su bastı

Dün İstanbul'un Anadolu yakasında etkili olan kısa ama kuvvetli yağış Dünya'nın en büyük Adliyesi, Anadolu Adliyesi'ni köye çevirdi. Elektrikler kesildi, otoparka su doldu, binanın bir çok bölümünde sızan yağmur sularına kovalı tedbir alındı, nezarethaneler sularla doldu.

Şehir selleri ekonomiye zarar veriyor

Kaynak: Diyadinnet, 23 Haziran 2015 İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu, son zamanlarda Türkiye'yi etkisi altına alan yağışlarla...