Ana Sayfa Etiketler Su adaleti

Etiket: su adaleti

Su özelleştikçe, adaletsizlikte boğuluyoruz!

Ekonominin kaygan hali sürdükçe, bardağın yarısının dolu mu boş mu olduğuna karar vermek güç. Fakat, şunu söyleyebiliriz ki, bardağı doldurmak için önce musluktan su akması gerek!

Suyu aramak: Kırsal bölgelerde su bulma mücadelesi

Musluklarımızdan su akması gibi bir ayrıcalığa sahibiz. Bu bir ayrıcalık çünkü, BM'e 2004'te göre kırsal bölgelerde yaşayanların yalnızca %42'sinin suya erişimi vardı. Bu insanlar için, suya erişmek büyük bir çaba ve beceri gerektiriyor.

Su adaleti olmadan, demokrasi olmaz

Su Hakkı Kampanyası, 2 Kasım Cumartesi günü saat 13.00 ile 18.30 arasında “Su adaleti olmadan demokrasi olmaz! Ortak varlıklarımızı ve su hakkımızı savunuyoruz” adlı bir panel ve forum düzenledi. 100 kişiye yakın katılımcının olduğu toplantının panel kısmında sekiz konuşmacı su krizinden iklim değişikliğine, özelleştirmeden tekrar kamulaştırmaya kadar su meselesinin çeşitli boyutlarını dile getirdi.

Su hakkı için yürümek

Su hakkı için yürüyor Stefan Pfeiffer, son üç aydır su hakkı için yürüyor. Yolculuğuna Haziran sonunda Norveç’teki Nordkapp’tan başlayan Pfeiffer’in son durağı İspanya’nın kuzeybatısındaki kutsal...