Ana Sayfa Etiketler Su Forumu

Etiket: Su Forumu

Su Hakkı’nda İstanbul Su Forumu’nu değerlendirdik

3. İstanbul Uluslararası Su Forumu 27 Mayıs tarihinde başladı. Su Hakkı'nda bu hafta Akgün İlhan ve Nuran Yüce, forumun ana başlıklarını ve Dünya Su Konseyi ile suyun özelleştirilmesi arasındaki ilişkiyi yorumluyor.

Dünya Su Konseyi Başkanı Braga “Yeni kaynaklara yeni talepler bekliyoruz”

Dünya Su Konseyi Başkanı Benedito Braga, dünyadaki su kullanımı ve ülkelerin su sorunlarına karşı uyguladığı politikalarla ilgili açıklamalarda bulunurken yeni su kaynaklarına olan ihtiyacın artacağını "Yeni kaynaklara yeni talepler bekliyoruz" dedi.

Panel ve Forum: “Ortak varlıklarımızı ve su hakkımızı savunuyoruz”

Su varlıklarının korunması; ne suyun yönetiminin şirketlere veya kâr mantığıyla işletilen kamu kurumlarına devriyle, ne de suyun ekonomik değerinin arttırılmasıyla sağlanabilir. Su varlıklarının korunması temelde; suyun kamusal bir varlık olduğunun, sadece insanlar değil tüm canlı ve cansız varlıkların ortak yaşam kaynağı olduğunun kabul edilmesiyle başlar.

Dr. Akgün İlhan, İMC TV’de Marsilya’da yapılan Alternatif Dünya Su Forumu’nu...

Su Hakkı Kampanyası'ndan Dr. Akgün İlhan İMC TV'ye konuk olarak Marsilya'da yapılan Alternatif Dünya Su Forumu'nu anlattı. İlhan, konuşmasında, Dünya Su Konseyi'nin su özelleştirmesi politikalarına ve bunun sonucunda su krizinin nasıl derinleştiğine de değiniyor.

Sular Hepimizin: Marsilya’da Düzenlenen Alternatif Dünya Su Forumu

Akgün İlhan, Atlas Dergisi'ne Marsilya'da yapılan Alternatif Dünya Su Forumu'u ve su hareketlerinin gündemini yazdı.

Siyaset Suyu Uyutmuş: Kâr Değil, Yaşam İçin Su!

Akgün İlhan, Dipnot Tablet'in 55. Sayısı'nda, Dünya Su Forumu'na ve suyun özelleştirilmesine karşı yürütülen mücadeleleri yazdı.

Dünya suyunun peşinde

Marsilya'daki 'Dünya Alternatif Su Forumu'nda bir araya gelenlerin ortak görüşü: Dünyanın bütün su aktivistleri, birleşin!

“Kâr İçin Değil, Yaşam İçin Su” paneli yapıldı

Su Hakkı Kampanyası'nın “Kâr İçin Değil, Yaşam İçin Su” paneli, 17 Mart Cumartesi günü Taxim Hill Hotel’de yapıldı.

Toplantı: “Kâr İçin Değil, Yaşam İçin Su”

17 Mart tarihinde İstanbul’da düzenleyeceğimiz “Kâr İçin Değil, Yaşam İçin Su” adlı etkinlikte, hem Alternatif Dünya Su Forumu'nu ve suyun özelleştirilmesine karşı uluslararası direnişi değerlendireceğiz, hem de Türkiye'de alternatif katılımcı su yönetimi modellerini tartışacağız.

Alternatif Dünya Su Forumu’nun Hazırlıkları Sürüyor

6. Alternatif Su Forumu 19-24 mart 2012 tarihlerinde Fransa’nın Marsilya kentinde yapılacak. Foruma dünyanın çok sayıda ülkesinden katılımcıların gelmesi bekleniyor.