Ana Sayfa Etiketler Su Gaspı

Etiket: Su Gaspı

Su Hakkı’nda Türkiye’de su gaspı vakalarını konuştuk

Akgün İlhan ve Nuran Yüce'nin hazırlayıp sunduğu Su Hakkı'nda Türkiye'de su kullanım önceliğini alt üst eden güncel su gaspı vakalarını ele alındı.

Son yılların küresel trendi: Toprak gaspı

Su Hakkı Kampanyası bu yazıda son yıllarda giderek artan küresel "toprak gaspı" konusunu ele alıyor.

80 Yaşındaki Nineler Su İçin Eylem Yaptı

Konya'nın Beyşehir ilçesine bağlı Başgöze köyü sakinleri, köylerinde hayvancılık ve tarım için kullandıkları suyun, KOSKİ tarafından ticari amaçla başka bir yere taşınmasına tepki göstererek Konya Büyükşehir Belediyesi önünde eylem yaptı.

Tüpraş’ın Sapanca Gölü’nden “İzinsiz Su Çekme” Davası

Sapanca Gölü'nden Tüpraş'a izinsiz su çektikleri iddiasıyla haklarında dava açılan eski Tüpraş Genel Müdürü Yavuz Erkut ve İzmit Rafineri Müdürü Mustafa Mesut İlter'in yargılanmasına devam edildi.

Gözyaşı Yüklü Nehir: Nehir Koruyucusu Carlos Chen

Dünyanın dört bir tarafında nehirler için verilen mücadelelere yön vermiş ve hala vermekte olan insanların hayat hikayeleri...Guatemala’da mütevazı bir çiftçiyken aktivist olan Carlos Chen'in mücadelesi...

Su ve toprak: aynı mesele, aynı mücadele!

28 Mart 2015'te Tunus Sosyal Forumu'nda sosyal hareketler tarafından kaleme alınan ve uluslararası hareketin birikiminin yansıtan "Dakar'dan Tunus'a: Toprak ve Su Mücadelelerinin Küresel Düzeyde Birleştirilmesi Bildirisi" adlı metni herkesin okumasını tavsiye ediyoruz.