Ana Sayfa Etiketler Su Hakkı Kampanyası

Etiket: Su Hakkı Kampanyası

Akgün İlhan, Şehir Hepimizin programının konuğuydu

Su Hakkı Kampanyası aktivisti Akgün İlhan Şehir Hepimizin programında Nafiz Güder'in konuğu oldu. Kuzey Ormanları Savunması'ndan Başar Toros'un da yer aldığı programda taşıma suyla dönen İstanbul tartışıldı.

Su Hakkı’nda İrlanda su hakkı mücadelesini ele aldık

Akgün İlhan ve Nuran Yüce'nin hazırlayıp sunduğu Su Hakkı'na Dublin'den konuk olan "Kardan Önce İnsan" (People Before Profit) partisinden Memet Uludağ, İrlanda Cumhuriyeti'ndeki su hakkı mücadelesinde gelinen noktayı ve bu gelişmelerin arka planını anlattı.

Nuran Yüce: “İstanbul’da su sorunu artık bir krize dönüştü”

Su Hakkı Kampanyası'ndan Nuran Yüce, Yön Radyo'da Tonguç Çoban tarafından hazırlanan Kent ve İnsan programına konuk oldu. Su Hakkı Kampanyası'nın bugüne kadar yaptıklarının değerlendirildiği programda Nuran Yüce, İstanbul'da su sorununun artık bir krize dönüştüğünün altını çizdi ve "Susarak Yaşanmaz, Susuz Hiç Yaşanmaz" imza kampanyasına katılım çağrısı yaptı. http://susuzyasanmaz.suhakki.org/

Susmuyor; suyumuzu, su hakkımızı, yaşamı savunuyoruz!

22 Mart Salı günü Dünya Su Günü kapsamında Galatasaray Lisesi önünde yapacağımız basın açıklamasını cumartesi günü İstiklal caddesinde gerçekleşen terör saldırısı nedeniyle iptal ediyoruz.

Aktivistler Buluşması gerçekleştirildi

25 Mayıs 2015 Pazartesi 19.00-21.00 saatleri arasında Su Hakkı Kampanyası aktivistleri olarak oldukça verimli bir toplantı gerçekleştirdik. Aktivistler Buluşması’nda, bu yılın sonuna kadar sürdüreceğimiz, şimdilik “Susuz Olmaz!” olarak adlandırdığımız kampanyanın genel çerçevesini ve kampanyanın pratik faaliyetlerini nasıl örgütleyeceğimizi konuştuk.

Şirketler değil su yolunu bulsun!

Oya Ayman'ın kampanyamızla yaptığı röportajı Cumhuriyet gazetesinde yayınlanmış.

Derinleşen su krizinde değişmeyen su forumları

Su Hakkı Kampanyası şirketlerin ve onların koruyuculuğunu yapan devletlerin düzenlediği 3. İstanbul Uluslararası Su Forumu’nun başladığı günde tüm dünyaya “Tek yol özelleştirme değil, tek yol suyun tüm insanlar, gelecek nesiller ve diğer canlılarla adil paylaşımı ve korunması” diyor.

Madem suyumuz az, niye şişeleyip dünyaya satıyoruz?

Su yaşam hakkı olmaktan çıktı, enerjinin, sanayinin, endüstriyel tarımın hammaddesi haline geldi.

Şubat 2014 bülteni – Su Hakkı Kampanyası

Su Hakkı Kampanyası Şubat 2014 Bülteni

Yaşanabilir kent için ekolojik belediyecilik

Özgür Gündem, 31 Ocak 2014, Türkiye’de yerel seçimlere hazırlanan partiler arasında BDP ve HDP, “ekolojik belediyecilik” anlayışına seçim beyannamelerinde özel başlık ayıran iki parti olarak...