Ana Sayfa Etiketler Susuzluk

Etiket: susuzluk

Yüz milyonlar temiz su için yüzlerce yıl bekleyecek

Birleşmiş Milletler (BM) verilerine göre, dünya üzerindeki onlarca ülkedeki yüz milyonlarca insan temiz su hakkından mahrum kalmaya devam edecek. 

Akgün İlhan, Şehir Hepimizin programının konuğuydu

Su Hakkı Kampanyası aktivisti Akgün İlhan Şehir Hepimizin programında Nafiz Güder'in konuğu oldu. Kuzey Ormanları Savunması'ndan Başar Toros'un da yer aldığı programda taşıma suyla dönen İstanbul tartışıldı.

Su Hakkı’nda iklim mültecilerini konuştuk

Akgün İlhan ve Nuran Yüce'nin sunduğu Su Hakkı programında bu hafta İstanbul Politikalar Merkezi'nden Ethemcan Turhan ile birlikte iklim değişikliğinin ve su krizinin derinleştiği bir dünyada iklim mültecilerini ve 12-13 Kasım'da düzenleyeceğimiz Uluslararası Su Mücadeleleri Konferansı'nı konuştuk.

Yılda en az bir ay susuz kalan Dünya’da 4 milyar kişi...

Dünya'da ki susuzluk üzerine yapılan bir araştırma Science Advances dergisinde yayımlandı. Yapılan araştırmaya göre, dünyada dört milyar kişi yılda en az bir ay susuzluk çektiği belirlendi.

Zimbabve’de kuraklık nedeniyle olağanüstü hal ilan edildi

Zimbabve’de kuraklık nedeniyle olağanüstü hal ilan edildi.

Pakistan’da kuraklık: 143 çocuk öldü

akistan'ın Tar çöl bölgesinde içme suyu ve yetersiz sağlık hizmeti yüzünden son üç ay içinde 143 çocuk ölürken, hasta olan 2 bin 500'den fazla çocuk için sağlık hizmetleri yetersiz kaldı.

Muşlu Kadınların İçme Suyu Çilesi

Muş'ta kar yağışı ve tipinin ardından etkisini gösteren soğuk hava nedeniyle Hasköy ilçesinin bazı köylerinde evlerin içme suyu şebekelerinin donması nedeniyle köydeki kadınlar, metrelerce uzaklıktan bidonlarla su taşıyor.

Cizre’deki bodrumdan ‘su’ haykırışı

Şırnak’ın Cizre ilçesinde mahsur kalan yaralılar susuzlukla mücadele ediyor.

Kuzey Kore’de Kuraklık Mağduru Çocuklar

Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF), Kuzey Kore'de geçen yıl kuraklıktan etkilenen on binlerce çocuğa yardım edilmesi için 18 milyon dolara ihtiyaç olduğunu açıkladı.

Kıbrıs’ta 41 yılın en kurak dönemi!

Ülke, 1974’ten bu yana en kurak Kasım ve Aralık ayını geçiriyor. Yağmur yok, ender yağan yağmur da, çiftçinin yüzünü güldürmekten son derece uzak. Tarım ve hayvancılık için ciddi bir kriz kapıda.