Ana Sayfa Etiketler Tarımsal sulama

Etiket: tarımsal sulama

Özsoy Sağnis ve Yayla Köylerinin sorunlarını meclise taşıdı

HDP Bingöl milletvekili Hişyar Özsoy Bingöl ili Genç ilçesine bağlı Yayla köyü ve Karlıova ilçesine bağlı Sağnis/Yiğitler köylerinde yaşanan hizmet eksikliklerine ve yaşanan sorunlara ilişkin meclise soru önergeleri​ verdi.

İçme suyu barajı zirai ilaç kutularıyla doldu

ÇANAKKALE'nin Bayramiç İlçesi'ne 5 kilometre uzaklıkta, Kazdağları'nın eteklerinde, tarımsal sulama ihtiyacını karşılayan yaz aylarında içme suyu yetersiz kalınca başvurulan barajın yüzeyi bu yıl da zehirli madde içeren zirai ilaç kutularıyla doldu.

Gazipaşa’da su isyanı

Ziraat Mühendisleri Odası Gazipaşa Temsilcisi Hidayet Bilgiç, bir türlü çözülemeyen su sorununa tepki göstererek yetkililere seslendi.

İZSU’dan üreticiye çağrı: Suyumuza sahip çıkın

İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, geçimini tarım ve hayvancılıktan sağlayan küçük çiftçilere yönelik tarım suyu indiriminin suistimal edilmemesini istedi.

EMO: Özelleştirme Güneydoğu’yu karanlığa mahkum etti

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO); Diyarbakır, Mardin, Şanlıurfa, Siirt, Şırnak ve Batman`ı kapsayan Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş`nin (DEDAŞ) özelleştirilmesiyle Güneydoğu`nun karanlığa mahkum edildiğini belirtirken Dicle Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi'nin (DEDAŞ) Sözcüsü Mehmet Gökay Üstün, Güneydoğu'daki enerji sorunun milli bir mesele olduğunu iddia etti.