Ana Sayfa Etiketler Yenilenebilir enerji

Etiket: yenilenebilir enerji

Susuzluğa güneş panelli çözüm

Eskişehir'de yazın kurak geçmesi ile hayvanların su ihtiyacını karşılayamayan Yakakayı mahallesindeki çiftçilerin sıkıntısına,kurulan güneş panelli sistem ile çözüm sağlandı.

Her yere HES’e gerek yok!

EGE Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Elektrik ve Elektronik grubundan meclis üyesi Özkan Mucuk, yenilebilir enerji kaynakları içerisinde yer alan güneşe daha fazla ilgi gösterilmesi gerektiğini söyledi.

Türkiye’de İklim Finansmanı

Bern Bildirgesi tarafından hazırlanan bu çalışma, Dünya Bankası Türkiye Temiz Teknoloji Fonu'nu (CTF) değerlendiriyor. Bu fon, Türkiye'de enerji verimliliği artırmak ve yenilenebilir enerji projelerini desteklemek amacıyla verilen kredi programını içermektedir. Bern Bildirgesi'nin araştırması, CTF Türkiye'nin enerji verimliliği sektöründeki ve küçük hidrolik enerji projeleriyle ilgili hedeflerine ulaştığını, ancak başka yenilenebilir enerji kaynaklarında yatırımı artırdığına dair herhangi bir kanıt olmadığını ortaya koyuyor.

Nükleer ‘garanti’ rüzgârı keser mi

2. nükleer santral için Japonya ile imzaların atılmasıyla, alım garantisi tartışmalarını gündeme geldi. Nükleer santralda üretilecek elektrik için hem alım, hem fiyat garantisi verilmesi eleştiriliyor. Rüzgar enerjisi yatırımcıları rüzgara 7.5 dolar, nükleere 10-13 dolar cent ödenmesinin yatırımcıyı olumsuz etkileyeceği görüşünde.