Vatandaşlar Teknelerle balık yerine odun topluyor

VATANDAŞLAR TEKNELERLE BALIK YERİNE ODUN TOPLUYOR AŞIRI YAĞMURLA GELEN ODUNLARI VATANDAŞLAR BARAJDAN TOPLADIKaynak: Samsunkenthaber, 22 Kasım 2014
Samsun’un Ayvacık ilçesinde aşırı yağışlar sonucu meydana gelen sel felaketinin ardından Hasan ve Suat Uğurlu Barajı’nda vatandaşlar teknelerle balık yerine odun topluyor.
Samsun’un ilçesi Ayvacık’ta aşırı yağışlar sonrası yüksek kesimlerden oluşan sel taşkınları sonucu sel sularının getirdiği ağaçlar ve odunlar Ayvacıklı vatandaşlar tarafından Hasan ve Suat Uğurlu Barajı’nda teknelerle kenara taşınarak toplanıyor. Kışlık odunlarını barajı kaplayan ağaçlar ve odunları toplayarak çıkartmaya çalıştıklarını söyleyen vatandaşlar arasında yaşlı bir kadının kayıkla odun toplayıp indirmesi herkesi şaşkına çevirdi.

Vatandaşlar, “Aşırı yağış nedeniyle sular her tarafı önüne katarak getirdi. Bir bakıma arazilerimizin zararını odundan çıkartıyoruz . Baraj yapılmadan önce yoktu, barajdan sonra böyle oldu. Sel nedeni ile yıkılan ev, ağaçlara acıyoruz üzülüyoruz ama bizde yaşamak zorundayız. Hayat pahalı alamadığımız için bedava odunları kayıklarla topluyor kışın soba yakıyor, ısınıyoruz. Başka çarem yok” dedi.