Ana Sayfa Etiketler Baraj

Etiket: Baraj

Porto Riko’da Mariya Kasırgası’nın hasara uğrattığı baraj nedeniyle 70 bin kişi...

Porto Riko'da Mariya Kasırgası nedeniyle Guataka Barajı'nın kapakları hasar aldı.

Kuş ve balıkların en hızlı yok olduğu ülke Türkiye

Uluslararası Doğa Koruma Birliği'nin hazırladığı araştırmaya göre, kuş ve balıkların en hızlı yok olduğu ülke Türkiye.

3. köprü şantiyesi su altında kaldı

Beykoz'da yoğun yağış sonrası Riva Deresi taştı. Riva yolu üzerinde bulunan Kuzey Marmara Otoyolu ve 3. köprü şantiye alanı su altında kaldı.

DSİ itiraf etti: Birecik’te Standartlara Uygun Arıtma Yok!

DSİ, Şanlıurfa'nın Birecik ilçesinde standartlara uygun arıtmanın olmadığını itiraf etti.

Çenger Deresi’ne HES’e izin

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Antalya’nın 3 ilçesinden geçen 33 kilometrelik Karpuzçay (Çenger Deresi) üzerine 3 adet HES kurulmasıyla ilgili ‘ÇED uygundur’ raporu verdi.

Kavak HES için 3. kez ÇED süreci başlatılması protesto edildi

Artvin’in Arhavi İlçesi’nde belediyenin imar değişikliğiyle önünü açtığı ve daha önce iki kez verilen ‘ÇED olumlu’ raporu mahkeme tarafından iptal edilen Kavak Hidroelektrik Santral (HES) projesi için üçüncü kez ÇED süreci başlatılması tepkilere neden oldu.

İki barajı olan Bafra Ovası’nda köylü susuzluk çekiyor

İki barajı olan Bafra Ovası'nda köylü susuzluk çekiyor.

Fotoğraflarla Taluorumana: Susuzluktan kavrulan Kolombiya köyü

Ranchería nehri on yıllarca süren aşırı kullanım, Kolombiya’nın en yoksul ve unutulmuş bölgelerinden biri olan Guajira kentinde kamu kaynakları üzerinde yapılan yolsuzluk ve üç yıl süren yoğun kuraklığın ardından kururken insanlar su bulabilmek için çok çetin bir mücadele veriyor.

Kolombiya’da kuraklık ve çocuk ölümleri

Kolombiya'da Ranchería nehri on yıllarca süren aşırı kullanım, Kolombiya’nın en yoksul ve unutulmuş bölgelerinden biri olan Guajira kentinde kamu kaynakları üzerinde yapılan yolsuzluk ve üç yıl süren yoğun kuraklıktan sonra kurudu. Ekinler zaten çok önceden kurumuştu. Bebekler gıdasızlıktan ölürken hayvanlar susuzluktan bir deri bir kemik kalıyor.

Su Hakkı’nda Murat Germen baraj ve HES’lerin yıkıcı etkilerini anlattı

Akgün İlhan ve Nuran Yüce'nin hazırlayıp sunduğu Su Hakkı'na konuk olan fotoğraf sanatçısı Murat Germen, Türkiye'nin dört bir yanında yapılmış ve inşa edilmekte olan baraj ve HES'lerin neden olduğu toplumsal ve ekolojik yıkımı gözler önüne sunan %5 adlı fotoğraf sergisinin arka planını anlattı.