Dünyanın en büyük bira üreticisi, temiz içme suyu ihtiyacı olanlara yardım için üretimini durdurdu

Kaynak: Gaiadergi, 3 Haziran 2015

Teksas-Sel-FelaketiDünyanın en büyük bira üreticilerinden Anheuser-Busch, temiz içme suyu ihtiyacı olan insanlara yardım etmek için bira üretimini durdurdu.

NBC News’in haberine göre, geçtiğimiz çarşamba günü dünyanın en büyük bira üreticilerinden Anheuser-Busch şirketi, Teksas ve Oklahoma’da yaşanan fırtına felaketinden hasar gören insanlara temiz su götürebilmek için bira üretimine ara verdi. Şirketin planına göre, önümüzdeki birkaç gün içerisinde fırtınadan etkilenen topluluklara binlerce litrelik su yardımı yapılacak.Cartersville bira üretim sorumlusu Rob Haas gazetecilere yaptığı açıklamada, bira üretimini durdurup su üretmeye başladıklarını belirtti.

Anheuser-Busch-Temiz-Su-1

Acil durumlarda su tedariği yapmak Anheuser-Busch şirketinin ilk defa uyguladığı bir girişim değil. WXIA’nın haberine göre, şirket temiz içme suyuna ihtiyacı olan insanlar için yılda 3 defa bu planı uyguluyor. Temiz su dağıtımını Amerikan Kızıl Haç örgütüyle ortaklaşa yapan şirket, selden ve fırtınadan etkilenen insanlara yardım eli uzatıyor.

Kaynak: The Huffington Post