Ana Sayfa Etiketler Ambalajlı su

Etiket: ambalajlı su

11 Büyük ambalajlı su markasının sularında plastik parçacık bulundu

Kar amacı gütmeyen bir gazetecilik organizasyonu olan Orb Media, şişe su markalarıyla ilgili son derece önemli bir araştırma yayımladı. Orb Media tarafından yayımlanan araştırmaya göre, aralarında dünyanın en büyüklerinin de yer aldığı birçok şişe su markasının sularında plastik parçacıklarına rastlandı.

Trump milli parklardaki ambalajlı su yasağını kaldırıyor

Trump Amerikan milli parklarında 2011 yılından beri uygulanmakta olan ambalajlı su satışı yasağını kaldırdı.

Dünyanın su gaspçıları suyumuzdan para kazanıyor

Dünyanın dört meşrubat ve ambalajlı su devi Nestle, Danone, Coca-Cola ve Pepsi dünyanın suyunu çekmeye, kirletmeye ve en temel yaşam hakkımız olan suyumuz üzerinden para kazanmaya devam ediyor. Hemen her ülkeye yayılmış vaziyette olan bu şirketler dünyanın can damarlarını emerken, sadece suyumuzu değil gezegenin geleceğini de yok ediyor.

Su Hakkı’nda Coca-Cola şirketinin İzmir’de yer altı suyunu neden ücretsiz çektiğini...

Meşrubat ve ambalajlı su devlerinin Türkiye’ye yansıması bir olay yıllardır Coca-Cola şirketinin İzmir Kemalpaşa'daki tesislerinde yaşanıyor. Bu şirket her yıl 1 milyon m3 yeraltı suyunu ücretsiz çekiyor. Akgün İlhan ve Nuran Yüce'nin hazırlayıp sunduğu Su Hakkı programında bu hafta, 15 yıldır çevre muhabirliği ve gazeteciliği yapan Özer Akdemir ile bu konuyu değerlendirdik.

Su endüstrisi birbirine girerse

SodaStream tarafından hazırlanan bir ürün reklamına başta Nestle ve Uluslararası Ambalajlı Su Derneği (IBWA) olmak üzere ambalajlanmış su endüstrisinden tepki yağıyor.

Munzur Su’da işçiler kazandı

Devrimci İşçi Sendikası’na (DİSK) bağlı Türkiye Gıda Sanayi İşçileri Sendikası (Gıda-İş Sendikası), Munzur Su A.Ş’de Temmuz 2015’te başlayan ve 80 gün süren grev kazanımla sonuçlandı.

Çin’de ambalajlı su endüstrisi gözünü Tibet Platosuna dikti

Tibet, şirketleri Himalaya buzullarından yüksek kalitede içme suyu çıkarmaları için teşvik ediyor ancak bu durum çevresel açıdan yüksek riskler içeriyor.

Kıyak planın üstüne yedi yıl su içti

Sırma Su tarafından Sapanca Gölü’ne yakın koruma alanında kaçak inşa edildiği iddia edilen fabrika ile ilgili soruşturma 7 yıl sonra bitti. AKP’li belediye başkanı Süleyman Dişli ile meclis üyeleri hakkında 2’şer yıla kadar hapis istendi.

Munzur Su’da grev kararı

DİSK’e bağlı Gıda-İş sendikası, Munzur Su’da yürütülen toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin anlaşmazlıkla sonuçlanması üzerine üzerine grev kararı alındığını duyurdu.

Su Hakkı’nda Sapanca Gölü’nden kaçak ve resmi su çekimini ele aldık

Akgün İlhan ve Nuran Yüce'nin hazırlayıp sunduğu Su Hakkı programına konuk olan Sakarya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümü'nden Yrd. Doç. Dr. Mahnaz Gümrükçüoğlu, Sapanca Gölü'nde yaşanan kaçak ve resmi su çekimi meselesini anlattı.