Ana Sayfa Etiketler Bursa

Etiket: Bursa

Bursa’da bir yılda üçüncü kitlesel balık ölümü

Karacabey'de bu yıl içinde üçüncü kez tekrarlanan toplu balık ölümlerini protesto edildi. Sorumlu arıtılmayan fabrika atıkları.

Bursa’da suya zam

Bursa BŞB katıatık bedelinde artış yaparak vatandaşın suya daha fazla para vermesine neden olan bir uygulama gerçekleştirmiş oldu.

Bursa’da Göller ve Balıklar Tehlikede

Bursa'daki göllerde ve derelerde toplu balık ölümleri yaşanmaya devam ediyor. Alanda yaşayan yerliler balık ölümlerinin ve çevresel felaketlerin sanayi, tarım faaliyetleri ve turizmle bağlantılı olduğuna dikkat çekiyor.

Su Hakkı’nda Bursa’nın su karnesini değerlendirdik

Akgün İlhan ve Nuran Yüce'nin hazırlayıp sunduğu Su Hakkı'na konuk olan Doğayı ve Çevreyi Koruma Derneği (Doğader) Yönetim Kurulu Başkanı ve Yürütme Kurulu üyesi Murat Demir yüzyıllardır su şehri ve yeşil kent diye bilinen Bursa’nın olumsuzluklarla gündeme gelen su karnesini anlattı.

Bursa’nın suları tehlike altında

Yeşili ve su varlıklarının bolluğu ile meşhur olan Bursa sanayileşme, kalkınma, kentleşme politikaları sonucu yeşilliğini de sularını da kaybediyor. Geçtiğimiz aylarda Kayapa'ya yapılması planlanan katı atık tesisine karşı mücadele eden aktivistler şimdi de Cengiz Holding'in volfram çıkarma iznine itiraz ediyor.

Cengiz Holding bu kez de Bursa’ya dadandı: İçme suları tehlike altında

AKP ile yakın ilişkileri sayesinde son yıllarda madencilik, liman, baraj ve inşaat gibi birçok alanda öne çıkan Cengiz Holding bu kez de Bursa'nın dağlarını ve içme sularını tehdit ediyor.

Su Hakkı’nda Bursa’daki foseptik skandalını konuştuk

Akgün İlhan ve Nuran Yüce'nin hazırlayıp sunduğu Su Hakkı programına konuk olan Doğayı ve Çevreyi Koruma Derneği'nden Caner Gökbayrak, Nilüfer ve Doğanca Su Koruma Havzası'nda kalan köylerde patlatılarak derelere akıtılan foseptik çukurlarını ve bunların Bursa'nın barajlarına verilmesinin arka planını anlattı.