Ana Sayfa Etiketler Çılgın Proje

Etiket: Çılgın Proje

Su Hakkı’nda çılgın proje Kanal İstanbul’u konuştuk

Akgün İlhan ve Nuran Yüce'nin hazırlayıp sunduğu Su Hakkı'nda Kanal İstanbul projesindeki son gelişmeleri ele aldık.

Su Hakkı’nda Orta Doğu’nun büyük kanal projelerini konuştuk

Akgün İlhan ve Nuran Yüce'nin hazırlayıp sunduğu Su Hakkı'nda kOrta Doğu'da yapımı tamamlanmış ve planlama aşamasında olan büyük kanal projeleri ele alındı.

Çılgınlıkta sınır yok: Orta Doğu’nun devasa kanal projeleri

Ortadoğu ülkeleri çılgınlıkta birbirleri ile yarışıyor; Mısır Yeni Süveyş Kanalı açıyor, İsrail Süveyş'e rakip yeni Kalan Projesi yapmayı planlıyor, Türkiye Kanal İstanbul'u yapmayı planlıyor ve Rusya Hazar-Basar Kanal Projesi ile tüm diğer kanal projelerine rakip olmak istiyor.

Su Hakkı’nda Kanal İstanbul Projesi’ni (Çılgın Proje) konuştuk

Akgün İlhan ve Nuran Yüce'nin hazırlayıp sunduğu Su Hakkı'nda değişen güzergahi ile tekrar gündeme gelen Çılgın Proje Kanal İstanbul ele alındı.

Taşıma Suyla İstanbul Dönmez!

ÇMO raporuna göre, 3. havaalanı ve Kanal İstanbul Projesi, kuraklıkla boğuşan İstanbul'un başta Terkos Gölü olmak üzere yer altı ve yer üstü sularını yok edecek. Melen'den taşınan su ise İstanbul'a yetmiyor.

Kadir abinin çılgın projesi: Havaray

Kadir abi biliyoruz seninkiler gibi gösterişli değil ama bizim de bir önerimiz var, naçizane. Biz o rayı havada değil de karada rica etsek? Hem havalıyı yapan, havasızı daha kolay yapmaz mı? Ya da tersten bir denklem kurup da mı sorsak; karada yapamadığını havada nasıl yapacaksın Kadir abi?

Ya Kanal, ya İstanbul

Uzmanlar ekolojik dengenin bozulacağını belirterek, ''Ya kanaldan ya İstanbul'dan vazgeçeceğiz'' dedi.Prof. Dr. Naci Görür, olası İstanbul depreminde Kanal İstanbul’da yaşanacak yıkıma karşı uyardı: "Kanal nerede yapılırsa yapılsın Marmara’ya girdiği yerde en az 10 şiddetinde etkilenecek. Daha fazla olabilir."

El deliye, biz akıllıya hasret

Kamuoyunda "Çılgın Proje" olarak bilinen "Kanal İstanbul" projesi ile ilgili Yüksek Planlama Kurulu (YPK) kararı geçen hafta tamamlandı. YPK 5,5 milyar TL bütçeli Çılgın Proje'nin inşaatına vize verdi. Hatta Karayolları Genel Müdürlüğü, bu karar doğrultusunda, otoyol ve karayolları ile inşa edilecek köprü için proje çalışmalarına başladı bile. Görünen o ki son yıllarda milli gurur unsuru olarak pek bir benimsediğimiz "çılgınlık", hemen her mecrada belirleyici olmaya devam edecek.