Ana Sayfa Etiketler İstanbul’da Su Kirliliği

Etiket: İstanbul’da Su Kirliliği

İstanbul’daki su havzalarının durumu TBMM gündeminde

CHP'li Sezgin Tanrıkulu İstanbul'daki su havzalarının durumu ve su havzaları ile ilgili olarak alınacak etkili ve sürekli tedbirlerin tespiti ile su kullanım ve tasarruf politikalarının belirlenmesi konusunu TBMM gündemine taşıdı.

Sazlıdere Barajı’na 11 yıldır lağım karışıyor

Yıllık 55 milyon metreküp kapasiteyle İstanbul'un en önemli içme suyu kaynakları arasında yer alan Sazlıdere Barajı'na 11 yıldır kanalizasyon suyu karışıyor. Sazlıbosna Köyü Muhtarı Oktay Teke, “Köyün kanalizasyonu için bir kuyu yaptılar. Ancak uzun zamandır bu kuyuyu boşaltmaya gelmediler. Kuyu taşınca içme suyuna karışıyor.” iddiasını dile getiriyor.

İstanbulluların sağlığı tehdit altında

İstanbul'a içme suyu temin edilen havza ve dereler arasında bulunan Melen Çayı atık sular ile kirletiliyor. Mahkemenin iptal kararına rağmen faaliyetine devam eden Katı Atık Bertaraf Tesisi, İstanbulluların içme suyunu kirletmeye devam ediyor.

‘Kurbağalıdere’de balık falan yok’

Kadıköy Kent Dayanışması ve ilçede görev yapan 21 mahalle muhtarı, Kurbağalıdere’de İBB ekipleri tarafından yürütülen ıslah çalışmalarının yetersiz kaldığını belirterek, “Biz derede balık falan görmedik” dedi.

Su Hakkı’nda Kurbağalıdere’nin atık çamurunun İstanbul’un dört bir yanına bırakılmasını konuştuk

Akgün İlhan ve Nuran Yüce'nin hazırlayıp sunduğu Su Hakkı'na konuk olan Adalar Kent Konseyi Denizle Yaşam Koruma ve Çalışma Grubu başkanı Volkan Narcı Kurbağalıdere'nin atıkla dolu çamurunun İstanbul'un dört bir yanına nasıl bırakıldığını anlattı.

Su Hakkı’nda İstanbul’un kokan suyunu konuştuk

Akgün İlhan ve Nuran Yüce'nin hazırlayıp sunduğu Su Hakkı'na konuk olan Yeşilist yayın yönetmeni Deniz Aytekin, İstanbul'un kokan suyunu ve bu durumun halk sağlığı üzerindeki olumsuz etkilerini anlattı.