Ana Sayfa Etiketler Kalkınma

Etiket: kalkınma

(Video) Dr. Korhan Gümüş – İstanbul’un Su Yolları ve Çeşmeleri

19-21 Ağustos 2016 tarihlerinde Büyükada Kartal Belediyesi Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirdiğimiz “Yaşam İçin Su” yaz kampında Prof. Dr. Murat Güvenç’in ve Dr. Korhan Gümüş’ün konuşmacı olduğu İstanbul’un Su Yolları ve Çeşmeleri adlı bir toplantı düzenledik. Toplantıda Dr. Korhan Gümüş’ün modern kamu yönetimi içinde su üzerine yaptığı kapsamlı sunumu dikkatinize sunuyoruz:

Suya erişimin küresel dağılımı

2015 Dünya Su Gelişim Raporu-Suya erişimin küresel dağılımına ve su varlıklarının durumunun kıtalar arasındaki dağılımına istatistiki verilerle genel bir bakış

Su ve Sürdürülebilir Kalkınmanın Üç Boyutu

2015 Dünya Su Gelişim Raporu-Sürdürülebilir Bir Dünya için Su

Birleşmiş Milletler Dünya Su Gelişim Raporu 2015 – Sürdürülebilir Bir Dünya...

Birleşmiş Milletler Dünya Su Değerlendirme Programı'nın hazırladığı 2015 Dünya Su Gelişim Raporu'nu Su Hakkı Kampanyası'nın gönüllü çevirmenlerinden Ezgi Ercan'ın çevirisiyle yayınlıyoruz.

Çin’in su krizi

in’de üretim yapılan toprakların beşte biri, mahsul veremeyecek derecede zarar görmüş durumda. Su kaynaklarının yüzde 60’ı insanlar tarafından kullanılamaz derece kirlendi. Hava kirliliği ise öngörülen güvenli seviyenin 20 katından fazla.

50 Tl’lik bir uyarı levhası koymadılar 5 cana kıydılar

Sivas’ın Yıldızeli İlçesi yakınlarında önceki gece baraj altında kaldığı için kullanılmayan ve uyarı levhası bulunmayan eski yoldan ilerleyen otomobilin gölete girmesi sonucu, aynı aileden 5 kişi yaşamını yitirdi.

21. yüzyılın dönüm noktalarından biri daha geldi: Mega kent São Paulo’nun...

Görünen o ki, Brezilya yetkilileri, gelen felaket açıkça belli olmasına rağmen, hiçbir önlem almamışlar, sözde ‘kalkınmacı’ ekonominin kendi kendine büyümesine ve çevresel yıkım getirmesine seyirci kalmışlar. Türkiye’dekiler ne yapacak peki?

Su Hakkı’nda Soma faciasını, kömür madenciliğini ve kömürlü termik santralleri konuştuk

Su Hakkı'nda bu hafta, konuğumuz GreenPeace Akdeniz Yerel Hareketler koordinatörü Reşit Elçin'le birlikte Soma faciasını, kömür madenciliğini ve kömürlü termik santralleri konuştuk.

Bakan Eroğlu yine HES’leri savundu

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, HES projelerinin milli bir mesele olduğunu belirterek, “HES projeleri tüm dünyada teşvik edilirken biz de karşı çıkılmasına anlam veremiyoruz” dedi. Eroğlu, HES'leri savunurken "karşı çıkanların mahkemeye gidenlerin avukat paralarının dahi uluslararası vakıflardan aldıkları" söylemeyi de ihmal etmedi.

Hevsel Bahçelerine Dokunma!

HDK İstanbul Gençlik Meclisi ve HDK Ekoloji Komisyonu, Hevsel Bahçeleri'nin korunması için herkesi hareket geçmeye çağırıyor. 3 Mart akşamı aktivistler toplantısı için hazırlanan çağrı...