Ana Sayfa Etiketler Kömür ve su kullanımı

Etiket: Kömür ve su kullanımı

Su Hakkı’nda Trakya’da termik santral olmaz be ya! kampanyasını konuştuk

Akgün İlhan ve Nuran Yüce'nin hazırlayıp sunduğu Su Hakkı'na konuk olan Greenpeace Türkiye İklim ve Enerji Kampanyası sorumlusu Reşit Elçin, Trakya'da termik santral olmaz be ya! kampanyasını anlattı ve Türkiye'nin kömür karnesini değerlendirdi.

Su Hakkı’nda ‘Büyük Su Gaspı’nı konuştuk.

Akgün İlhan ve Nuran Yüce'nin hazırlayıp sunduğu Su Hakkı'nda konuk olan Greenpeace İklim ve Enerji Kampanya sorumlusu Reşit Elçin, kömür endüstrisinin dünyanın su varlıklarını nasıl etkilediğine dair geçtiğimiz günlerde yayımlanan Büyük Su Gaspı adlı raporda ele alınan konuları anlattı.

Afşin Elbistan A ve B termik santrallerine su yasağı

Ceyhan Nehrindeki kirliliği ve debi düşüklüğünü gidermek için Afşin Elbistan Termik Santralleri (A ve B Termik) 2 ay boyunca Ceyhan Nehri kaynağında su alımını durduracak ve nehir kaynağındaki inceleme sonuçlanıncaya kadar su alımı yapılmayacak.

Kömürlü termik santraller 1 milyar insanın tatlı su ihtiyacını tüketiyor!

İklim değişikliğine neden olan karbon salımlarının baş sorumlularından olan kömürlü termik santrallerin bırakın kapatılması daha fazlasının yapılması hedefleniyor. Ve planlanan tüm kömürlü termik santraller inşa edilirse, kömürlü termik santrallerin tükettiği su miktarı tüm dünyada iki katına çıkacak