Ana Sayfa Etiketler Orman yangınları

Etiket: orman yangınları

Kanada’da dev orman yangınları sürüyor

Kanada'nın kuzey bölgelerinde Ağustos ortasında başlayan yangınlar hala söndürülemedi.

Alanya, Anamur, Didim, Bodrum… Türkiye kül oluyor

Alanya, Manavgat, Anamur, Didim, Menderes ve Bodrum’dan art arda gelen yangın haberleri korkuttu. Onlarca hektarlık alan küle dönüştü.

Alberta orman yangınları

1 Mayıs günü Kanada'nın Alberta Eyaleti'nin Fort McMurray kenti yakınlarında başlayan orman yangını hala kontrol altına alınamadı. Bu yangın şu ana kadar yaklaşık 2000 km2 alanın tamamen yanmasına neden oldu. 2000 km2 demek 45 km eninde ve 45 km boyunda bir alanın yanıp kül olması demek ve bu yangın yayılarak sürüyor. Yangının bu mevsimde ve bu bölgede olmasının nedeni ise iklim değişikliği.

Mezopotomya Ekoloji Hareketi’nden uluslararası delegasyon çağrısı: Türk Ordusu Kürdistan’da Ormanları Yakıyor

Bu yıl Temmuz ayının sonunda Türkiye devletinin Kuzey Kürdistan’da savaşı yeniden başlatmasıyla birlikte Türk ordusu ormanları ateşe vermeye başladı.

Helikopter baraj yerine hayvanat bahçesinin göletinden su alınca…

Kayseri'de orman yangınına müdahale eden helikopter, baraj yerine hayvanat bahçesinin yapay gölünden su aldı. Olay sırasında yaban ördekleri ve su kuşları telef oldu.

Moskova’ya erken uyarı: Kuraklık had safhada

Rusya’da Olağanüstü Haller Bakanlığı, ülkede bu sene 2010 yılında olduğu gibi büyük çaplı yangınların meydana gelebileceği uyarısında bulundu. Bazı bölgelerde su stoklarının büyük ölçüde eridiği belirtilen bilgisi verilen açıklamada, bunun büyük yangınlara yol açabileceği belirtildi.