Ana Sayfa Etiketler şişe su

Etiket: şişe su

Yine Damacana Skandalı: Halk Sağlığı Kurumu Damacana Sularda Kirlilik Tespit Etti

Su Hakkı Kampanyası olarak Türkiye Halk Sağlığı Kurumu'na ulaşarak; basına yansıyan damacana sularda kirlilik haberlerina dair kaynağından bilgi almak istedik. Kurumun çay ocağına kadar ulaştıksa da, konu hakkında bilgi verebilecek bir yetkiliye ulaşmak mümkün olmadı!

Sağlık Bakanlığı kantininde şebeke suyu kullanmıyor

Sağlık bakanlığı'nın Ankara'daki merkez binasındaki kantinde, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in "güvenli" olduğunu bizzat içerek gösterdiği şebeke suyu kullanılmıyor. Üstelik bu durum, kantine asılan bir duyuru ile de tüm Sağlık Bakanlığı çalışanlarına ilan edilmiş durumda.

Şişe suyunda sağlık riski: Plastikdeki kimyasallar sıcakta suya karışıyor

Yeni yapılan bir araştırma, plastik şişelerdeki suyun sıcak ortamda uzun süre bekletildikten sonra içilmesinin zararlı olduğunu ortaya koyuyor. Araştırmacılar, sıcakta bırakılan suların içilmemesi konusunda tüketicileri uyarıyor.

Kaliforniya’nın en kurak bölgelerinin suyu şişelerle dünyaya satılıyor

Kaliforniya'daki 4 büyük ambalajlı su şirketi, eyaletin en kurak bölgelerinin suyunu kullanıyor. Nedeni ise bizim hala şişe suyu talep ediyor olmamız.

Kullanılmış plastik şişeler köprüye dönüştü

Projenin amacı her gün dünyanın dört bir yanındaki nehirlere ve okyanuslara boşaltılan muazzam miktardaki plastik çöplüğüne dikkat çekmek. Mesaj ortada: Plastik şişeler suyun dibini boylamamalı.

Kurşun yarasına yara bandı: Susuz kent Detroit’e şişe suyu yardımı

Binlerce Detroitli yazın ortasında; içmek için, yemek yapmak için, temizlik ve bulaşık için, tuvalet ve banyo için su bulamıyor. Suya temel bir insan hakkı ve topluma ait bir kaynak olarak değil de bir meta olarak yaklaşıldığında olan bu işte!