Sağlık Bakanlığı kantininde şebeke suyu kullanmıyor

sağlıkbak

Kaynak: Hürriyet

Sağlık bakanlığı’nın Ankara’daki merkez binasındaki kantinde, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in “güvenli” olduğunu bizzat içerek gösterdiği şebeke suyu kullanılmıyor. Üstelik bu durum, kantine asılan bir duyuru ile de tüm Sağlık Bakanlığı çalışanlarına ilan edilmiş durumda.

DAVUTOĞLU BRİFİNG İÇİN GİTTİĞİNDE ORTAYA ÇIKTI

Sağlık Bakanlığı kantininde, çay yapımında bile şebeke suyu kullanılmadığı, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun brifing almak için Sağlık Bakanlığı ana binasına gitmesi ile ortaya çıktı.
Başbakan’ı izlemek üzere Sağlık Bakanlığı binasına giden gazeteciler, kantinde ummadıkları bir duyuruyla karşılaştılar. Duyuruda “kantimizde çaylarımıza kapalı su kullanmaktayız” ifadesi yer alıyordu.

GÖKÇEK BİZZAT İÇEREK “GÜVENLİ” MESAJI VERMİŞTİ

Ankara’daki şebeke suyundan hastalananlar olduğu iddiaları üzerine Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek basın toplantısı düzenlemiş ve şebeke suyunun güvenli olduğunu bizzat kameralar önünde bu suyu içerek ortaya koymuştu.

SAĞLIK BAKANI: “BEN ŞEBEKE SUYU İÇMİYORUM” DEMİŞTİ

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu da “Ankara’da şebeke suyu temiz değil” iddialarına karşı, Ankara’nın suyunda koku ve renk dışında herhangi bir sorun olmadığını belirtmiş, ancak kendisinin şebeke suyu içmediğini söylemişti.
Müezzinoğlu, “kokusu, rengi dışında Ankara suyunda sorun olmadığını rahatlıkla söyleyebiliyorum. Ne yazık ki ben çeşme suyu tüketmiyorum. Damacana suyu tüketiyorum” demişti.

Müezzinoğlu şöyle konuşmuştu;
“Ankara’da yaklaşık 500 numene incelendi. Şu anda Ankara’nın kullanım ve içme suyunda vatandaşımızın sağlığı ile ilgili en ufak sıkıntılı bir durum