Ana Sayfa Etiketler Su kesintileri

Etiket: su kesintileri

Elmadağ’da bir haftadır akmayan su vatandaşı sokağa döktü

Ankara'nın Elmadağ İlçesine bağlı Şehitlik ve Havuzbaşı mahallerinde sık sık kesilen, son bir haftadır da akmayan musluk suları, mahalle sakinlerini sokağa döktü

Bingöl’ün Değişmeyen Kaderi: Susuzluk

Yıllardır her yaz Bingöl’ün değişmeyen sorunlarından biri de susuzluk. Su cenneti Bingöl’de, su kesintilerinin önüne geçilemiyor. Bingöl Belediyesi ise, yaşanan kesintiler hakkında ne bir açıklama yapıyor, ne de kesintinin ne aşamada olduğu hakkında bilgi veriyor.

Ucuz siyasi polemikler değil suya erişim hakkı talep ediyoruz!

Belediyeler vatandaşa içme suyu temin etme görevini tamamen bıraktılar, bizleri damacana sulara mahkum ettiler. Damacana su içmek bir tercih değildir, belediyelerin yerine getiremedikleri su hizmetinin sonucudur.

Manisa’da kartlı su sayacı sistemine geçiliyor

Manisa'da kartlı su sayacı sistemine geçiliyor.

Keskin’de su sorunu çözülemedi

Su şebekeleri ve depolardaki pompaların yenilenmesinden dolayı ilçede su sıkıntısı yaşanıyor. Kot seviyesi düşük aşağı mahallelere su verilirken, yukarı mahalleler 20 günden fazladır susuz.

Ortahisar Kireçhane Mahallesi’nin Su İsyanı

Trabzon’un Ortahisar ilçesine bağlı ve merkeze yaklaşık 5 kilometre uzaklıktaki Kireçhane Mahallesi susuzluğa mahkum oldu.

Mahallelinin su isyanı

Üç aydır su sorunu yaşadıklarını belirten Üzümlü Mahallesi sakinleri, "Bu çağda içme suyumuzu yaylalardan bidonlarla getiriyoruz" diyerek eylem yaptılar.

Seydikemer’de mahalle sakinlerinin su çilesi

Gacak ve Karabel halkı 2 yıldır doğru dürüst çeşmelerinden akmayan su nedeniyle büyük sıkıntı yaşıyor.

Kahta’da içme suyu eylemi

Adıyama'ın Kahta ilçesi Turgut Özal Mahallesi ve Hürriyet Mahallesi sakinleri, iki ay boyunca musluklardan içme suyu akmadığını iddia ederek, ellerinde su bidonlarıyla Kahta Belediyesini protesto etti.

Kuraklığın vurduğu Brezilya’da ordu olası bir halk ayaklanmasına karşı hazırlıkta

Brezilya’nın su krizi öyle bir noktaya ulaştı ki ordu yerel su kuruluşuna yapılacak olası bir kitlesel ayaklanmaya karşı simülasyonlar düzenliyor.