Ana Sayfa Etiketler Su ve elektrik kesintileri

Etiket: su ve elektrik kesintileri

DEDAŞ su pompalarının elektriğini kesti

Dicle Edaş ekipleri, faturaları ödenmeyen belediyelerin vatandaşa su ilettikleri pompaları besleyen elektrik direk ve trafolardaki enerjiyi kesti. Binlerce insan susuz kaldı. DEDAŞ'ın elektriği kesmesi üzerine belediyeler de DEDAŞ'ın binalarını mühürledi.

Dicle EDAŞ “Beş milyon kişi susuz kalabilir”

Dicle EDAŞ, Belediyelerden alacaklarını biran önce tahsil etmek için belediyelerin diğer hizmet binalarının değil de özellikle su arıtma tesisleri ve şebekelerinin elektrikleriğini keseceğini duyurdu. Bu durum gerçekleşirse Diyarbakır, Şanlıurfa ve Mardin'de yaklaşık beş milyon kişi susuz kalacak.

CNA araştırması: Termik ve nükleer enerji suyu tüketiyor, çözüm güneş ve...

Dünya çapında enerji üretimi büyük ölçüde kömür, doğalgaz ve nükleer santrallere dayanıyor. Bu tesisler ise enerji üretebilmek için büyük miktarlarda su kullanımına ihtiyaç duyuyor. Araştırma, su krizinin derinleştiği günümüzde çareyi rüzgar ve güneş enerjisi gibi susuz enerji üretim teknolojilerinde buluyor.

Hayata ‘kaçak’ bağlananlar

Güneydoğu bölgesindeki kaçak elektrik kullanımı yıllardan beri tartışma konusu. Bölge, şimdi de düzenli elektrik kesintileri nedeniyle çıkan olaylarla gündemde.