Ana Sayfa Etiketler Suyun metalaşması

Etiket: suyun metalaşması

Kıbrıs’ta muhalefet Su Anlaşması’na tepkili

Kıbrıs Su Temini Projesi'nde suyun yönetiminin yerel yönetimlerden özel sermayeye devredilmesini ve su varlıklarının özelleştirilmesini içeren Su Antlaşması Kıbrıs'ta toplumsal muhalefetin farklı kesimlerinde eleştirilerin yükselmesine neden oluyor.

80 Yaşındaki Nineler Su İçin Eylem Yaptı

Konya'nın Beyşehir ilçesine bağlı Başgöze köyü sakinleri, köylerinde hayvancılık ve tarım için kullandıkları suyun, KOSKİ tarafından ticari amaçla başka bir yere taşınmasına tepki göstererek Konya Büyükşehir Belediyesi önünde eylem yaptı.

Alara Vadisi’ndeki HES durduruldu

Alara Vadisi'ndeki HES durduruldu.

Baraj-HES ve Yerli Enerji Kaynakları Fuarı Ankara’da Açıldı

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Ankara Ticaret Odası (ATO) Kongre Merkezi’nde başlayan Baraj ve HES Yerli Enerji Kaynakları Fuarı'nın açılış törenine katıldı.

Munzur Su’da işçiler kazandı

Devrimci İşçi Sendikası’na (DİSK) bağlı Türkiye Gıda Sanayi İşçileri Sendikası (Gıda-İş Sendikası), Munzur Su A.Ş’de Temmuz 2015’te başlayan ve 80 gün süren grev kazanımla sonuçlandı.

99 HES’in açılışında konuşan Tayyip Erdoğan HES karşıtlarını düşman ilan etti

Özel sektör tarafından yapımı tamamlanan 99 adet Hidro Elektrik Santrali’nin (HES) açılışı için Ankara’da gerçekleştirilen Toplu Açılış Töreni'nde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ismi yeşil barış anlamına gelen Greenpeace örgütüne "pis" dedi. Konuşmasının devamında Erdoğan, HES karşıtlarını ve Gezi hareketini "düşman" ilan etti.

Basın toplantısına davet: Suyumuzdan para kazanıyorlar!

Basın Toplantısına Davet: Suyumuzdan para kazanıyorlar!

Ankara’da suya yine zam yapıldı

Ankara'da belediye, Büyükşehir Yasası'yla birlikte Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) giderlerinin 'artmasını' gerekçe göstererek, suya yüzde 10.11 oranında zam yaptı. 13 Ekim 2014'te yapılan yüzde 9'luk zamla birlikte, iki yılda Ankara'da suya yaklaşık yüzde 20 oranında zam yapılmış oldu.

Antalya’da içme suyuna zam

En temel ihtiyaçlardan biri içme suyudur. Yerel yönetimler içme suyu fiyatlarını belirlerken de kar yapmaması gerekiyor.

Manisa’da kartlı su sayacı sistemine geçiliyor

Manisa'da kartlı su sayacı sistemine geçiliyor.