Ana Sayfa Etiketler Suyun yönetimi

Etiket: suyun yönetimi

Kıbrıs’ta muhalefet Su Anlaşması’na tepkili

Kıbrıs Su Temini Projesi'nde suyun yönetiminin yerel yönetimlerden özel sermayeye devredilmesini ve su varlıklarının özelleştirilmesini içeren Su Antlaşması Kıbrıs'ta toplumsal muhalefetin farklı kesimlerinde eleştirilerin yükselmesine neden oluyor.

Kıbrıs’ta imzası beklenen yeni Su Anlaşması

Kaynak: Kıbrıs Manşet, 11 Şubat 2016 Türkiye Cumhuriyeti hükümeti ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti hükümeti arasında su temini ve yönetimine ilişkin Hükümetler-arası imzası iki tarafta...

Zehirli suya mahkum edilen Flint halkından Nestlé’ye karşı imza kampanyası

Flint halkında devlete ve sermayeye karşı büyüyen bir öfke var. Geçtiğimiz günlerde su krizinin yaşandığı kentte eyaletin sularından kâr eden Nestlé'ye karşı bir imza kampanyası başlatıldı.

“Bursa’da su faturalarındaki soyguna son!”

Bursa'da her ay zamlanarak vatandaşları isyan ettiren su faturalarına karşı sosyal medyada imza kampanyası başlatıldı.

Bolu’da su zammına karşı imza kampanyası başlatıldı

Bolu'da suya yapılan yüzde 39.5'luk zammın geri alınması için başlatılan imza kampanyasında yaklaşık 6 bin imza toplandı.

Su meselesi Davos’un meselesi

Türkiye'den Kıbrıs'a su temini projesi bir süreden bu yana sallantıda. Sallantının sebebi suyun gelişi değil, suyun satışı ve idaresi.

Su, Kıbrıs’a ‘barış götürecek’ti, kriz nedeni oldu

Türkiye’den Kıbrıs’a borularla su taşınması, suyu kimin yöneteceği ve dağıtacağı sorununun aşılamaması nedeniyle Türkiye ile KKTC arasında krize dönüşüyor.