Ünlülere su cezası

yıldızlarKaliforniya tarihinin en ağır kuraklığını yaşadı. Su harcayanlara para cezası uygulandı. Kim Kardashian, Jennifer Lopez gibi ünlüler, her gün ceza ödeyip bahçelerini suladı. Kuruyan şehre yeşil ışık saçtı.

ABD’nin Kaliforniya eyaleti tarihinin en çetin kuraklığı ile karşı karşıya kaldı. Uzmanlar içilebilir suyun en geç 2015’in sonunda tükeneceğini açıkladı. Kaliforniya’nın kıtlığından dolayı kentte havuz doldurmak ve bahçe sulanması yasaklandı. Yasağı çiğneyenlere 100 dolar ceza uygulanacağı belirtildi. Eski ihtişamını kaybeden kent, tüm olumsuzluklara rağmen Los Angeles’ın ünlü ve zengin sakinlerinin akınına uğradı. Halk şaşkına döndü

Aralarında şov yıldızı Kim Kardashian ile Jessica Simpson, Jennifer Lopez ve İngiltere vatandaşı formula 1 milyarderinin varisi, süpermodel Petra Stunt gibi onlarca ünlü yeni malikaneler satın aldı. Tüm ceza ve yaptırımlara karşın bahçelerini sulamaktan vazgeçmedi. Ancak, Amerikalılar ve İngilizler Kardashian’ların iş sahibi olmadan zengin hayat sürmelerinin yanın da bir de malikânelerine ve ödedikleri su tüketim cezalarına merak saldı. Bu durum, “Kaliforniya Kardashian ailesiyle yeşerecek” haberleriyle yansıtıldı.

SU FİYATLARI ATEŞ PAHASI
ABD genelinde küçük suların fiyatı, 2 litrelik doğal portakal suyunun ücretini dahi geçti. Buna rağmen, ünlüler suyu bahçeleri için kullanmaya devam etti. Özellikle Kardashian ailesi, sahip oldukları iki farklı malikanede suyu harcamaktan kaçınmadı. Onlarla birlikteJennifer Lopes ve süpermodel Petra Stunt da bahçeleri için para cezası almakta yarıştı. Ünlüler, malikânelerinin yeşil ışıltı saçmasının önünde engel tanımadı.

Kaynak: Takvim