Ana Sayfa Etiketler Atık Su

Etiket: Atık Su

Dünya Su Günü: BM raporuna göre su krizi büyüyor

BM raporuna göre dünya genelinde kullanılan suların %80'i arıtılmadan doğaya bırakılıyor.

Dicle kirlenmesin ‘Ala’sı ölmesin

Van’ın Çatak İlçesi’nde, Dicle Nehri’nin en büyük kolları arasında bulunan Çatak Çayı için bilim adamları kirlilik alarmı veriyor.

Tüketilen sudan fazla atık vergisi alınıyor

İzmir’de su faturalarıyla birlikte alınan atık bedellerinin yüksek olduğu tartışması devam ediyor.

TÜBİTAK’a göre Kurbağalıdere’nin suyu içme suyu kalitesindeymiş!

TÜBİTAK, derenin dibinden çıkarılan çamur için ‘tehlikesiz atık’ raporu verdi.

İzmirlinin İZSU faturası kabusu

Türkiye'nin en pahalı suyunu kullandıklarını belirten İzmirliler, yüklü miktardaki atık su kullanım bedeli ile iyice şişen faturalara birilerinin artık dur demesi gerektiğini dile getirdi.

Sanayi tesisleri için geri kazanım suyu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin arıtma tesislerinden çıkan atık suları değerlendirmek ve sanayi kuruluşlarının içme suyu kaynaklarını azaltmasını engellemek amacıyla Türkiye'de ilk kez 'Geri kazanım suyu' projesi hayata geçirildi. Arıtılan atık su, sanayi kuruluşlarına verilecek, park, bahçe ve yeşil alanların sulanmasında kullanılacak.

Denizli atık suyunu ve katı atığını elektriğe çeviriyor

Denizli Büyükşehir Belediyesi tesislerinde yılın ilk sekiz ayında evsel ve endüstriyel atık ve atıksulardan 5 milyon kilovat-saatten (kWh) fazla elektrik üretildi.

‘Atık barajı’ toplantısında köylü isyanı

Gümüşhane Karamustafa köyüne yapılacak ikinci siyanür havuzu ÇED toplantısında köylüler Çevre ve Şehircilik Bakanlığına gönderilmek üzere imza attıkları listenin başına 'Baraj istemiyoruz" yazmaya kalkınca yetkililer müdahale etti.

Bozcaada’da neler oluyor?

Kaynak: Park Gazetesi, 29 Eylül 2013, Türkiye’de Gezi Direnişi ile hareketlenen sosyal muhalefetin gittikçe artan bir sıklıkla dile getirdiği konulardan biri de adaların durumu....