Ana Sayfa Etiketler Dünya Su Günü

Etiket: Dünya Su Günü

Nuran Yüce Medyascope’ta Yurttaş Postası’na konuk oldu

Nuran Yüce, Medyascope'ta Emine Uçak Erdoğan'ın hazırlayıp sunduğu Yurttaş Postası programına konuk oldu. Sivil ve Ekolojik Haklar Derneği'nin (SEHAK) yürüttüğü Su Hakkı Kampanyası adına programa katılan Yüce, 22 Mart Dünya Su Günü vesilesiyle Türkiye'deki su politikalarını değerlendirdi.

Dünya Su Günü’nde bu yılın teması “Su için Doğa”

Son derece yakıcı bir sorun olan su krizine karşı neoliberal olmayan bir çözüm mümkün. Yaşamımızın garantisi müştereklerimizi korumak için ekolojik, kolektif çözümlere ihtiyacımız var. Bu taleplerin hayata geçirilmesi çok zor değil ama öncelikle suyun bir ihtiyaç maddesi olduğunu savunan neoliebralizme, suyu metalaştıran kapitalist piyasa ilişkilerine karşı, tüm canlılar için suyun temel bir hak olduğunu savunmak gerekiyor.

EGEÇEP ve ÇMO’dan Dünya Su Günü açıklaması

22 Mart Dünya Su Günü nedeniyle ÇMO Samsun Şubesi "Su yoksa hayat da yok, unutmayalım" ile EGEÇEP de “Suyu katledenlerin boş laflarına kanmayın” basın açıklamaları

Dünya Su Günü: Su kıtlığı 600 milyon çocuğu etkileyecek

Su kaynaklarının hızla azalması dolayısıyla 2040 yılına kadar dünya genelinde her 4 çocuktan biri yani 600 milyon çocuk ölüm ya da hastalık riski yaşayacak

Dünya Su Günü’nde Su hakkı talep ediyoruz

Su Hakkı Kampanyası, Dünya Su Günü kapsamında düzenlediği etkinlikte "Belo Monte: Selin Ardından" belgeseli gösterimi ve ardından "Su Hakkı: Daha fazla baraj değil, suyun verimli kullanımı" paneli gerçekleştirdi.

Dünya Su Günü: BM raporuna göre su krizi büyüyor

BM raporuna göre dünya genelinde kullanılan suların %80'i arıtılmadan doğaya bırakılıyor.

18 Mart’ta Film Gösterimi ve Panel: “Belo Monte – Selden Sonra”

Dünya Su Günü kapsamında Su Hakkı Kampanyası olarak Belo Monte filminin Türkiye’deki ilk gösterimini organize edeceğiz. Hemen ardından gerçekleştireceğimiz panelde ise "Su Hakkı: Daha fazla baraj değil, suyun verimli kullanımı" üzerine konuşacağız. Etkinlik ücretsizdir.

Kömürlü termik santraller 1 milyar insanın tatlı su ihtiyacını tüketiyor!

İklim değişikliğine neden olan karbon salımlarının baş sorumlularından olan kömürlü termik santrallerin bırakın kapatılması daha fazlasının yapılması hedefleniyor. Ve planlanan tüm kömürlü termik santraller inşa edilirse, kömürlü termik santrallerin tükettiği su miktarı tüm dünyada iki katına çıkacak

Su Hakkı’nda Dünya Su Günü’nde Türkiye ve dünyanın su karnesini değerlendirdik

Akgün İlhan ve Nuran Yüce'nin hazırlayıp sunduğu Su Hakkı'nda Dünya Su Günü'nde dünyanın ve Türkiye'nin su karnesini değerlendirdik.