Ana Sayfa Etiketler Enerji

Etiket: enerji

Yeni HES’lere temiz enerji kılıfı

Bir yandan temiz enerji söylemi ile HES, RES, GES, JES gibi üretimleri büyütmeye çalışan AKP, diğer yandan termik santraller için ‘maden bölgeleri’ yaratarak doğal yaşamı alt üst edecek adımları atıyor.

Su Hakkı’nda Eskişehir’de yapılmak istenen termik santrali konuştuk

94.9 Açık Radyo'da her hafta Salı günleri saat 16:00'da yayınlanan Su Hakkı Programı'nda bu hafta Nuran Yüce, Dr. Akif Aladağ ile birlikte Eskişehir'de yapılmak istenen termik santrali değerlendirdi.

Çenger Deresi’ne HES’e izin

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Antalya’nın 3 ilçesinden geçen 33 kilometrelik Karpuzçay (Çenger Deresi) üzerine 3 adet HES kurulmasıyla ilgili ‘ÇED uygundur’ raporu verdi.

Kavak HES için 3. kez ÇED süreci başlatılması protesto edildi

Artvin’in Arhavi İlçesi’nde belediyenin imar değişikliğiyle önünü açtığı ve daha önce iki kez verilen ‘ÇED olumlu’ raporu mahkeme tarafından iptal edilen Kavak Hidroelektrik Santral (HES) projesi için üçüncü kez ÇED süreci başlatılması tepkilere neden oldu.

Su ve Hıfzıssıhha hakkı 2015 Sonrası Kalkınma Ajandası’na girdi

Su ve Hıfzıssıhha hakkı 2015 Sonrası Kalkınma Ajandasındaki Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri arasına girdi.

Alakır’a dokunma!

Alakır Nehri Kardeşliği, bugün yani 4 Ağustos saat 16.00’da Antalya Cumhuriyet Meydanı’nda basın açıklamasında bulunacak.

Su Hakkı Kampanyası İstanbul’un büyüyen su sorunu hakkında basın toplantısı düzenledi

Su Hakkı Kampanyası bugün (21 Mart Cumartesi) Prof. Dr. Levent Kurnaz ve Dr. Akgün İlhan’ın katılımı ile İstanbul’un büyüyen su sorununu hakkında bir basın toplantısı düzenledi. Nuran Yüce'nin moderasyonunu yaptığı toplantıda 22 Mart Dünya Su Günü çerçevesinde dünyada ve Türkiye'de derinleşen su krizi ve buna dönük çözüm önerileri ele alındı.

Su Hakkı’nda elektrik enerjisi üretimindeki su kullanımını değerlendirdik

Akgün İlhan ve Nuran Yüce'nin hazırlayıp sunduğu Su Hakkı'nda geçtiğimiz hafta, ABD’li kâr amacı gütmeyen CNA (Center for Naval Analyses) adlı araştırma şirketinin yayınladığı, elektrik enerjisi üretiminde su kullanımını konu alan raporun bulgularını değerlendirdik.

Soma’da yaşanan ne kader ne de kaza!

Soma’da yaşanan ne kader ne de kazadır! Acımız büyük, ama acımızın yanında öfkemiz de çok büyük. Bu cinayetten sorumlu olanların istifa etmelerini ve derhal adalet önüne çıkarılmalarını talep ediyoruz.

Yıldız: ‘HES’leri artırmamız lazım’

Yıldız, “Bu barajları artırmamız lazım, bu HES’leri artırmamız lazım. Ne kadar yerde alıp satacağımız nokta artarsa Türkiye’nin enterkoneksiyonu o kadar rahatlar” dedi.