Ana Sayfa Etiketler Kaza

Etiket: kaza

Laos’da baraj inşaatı çöktü: Yüzlerce kişiden haber alınamıyor

Ülke çağında iddialı bir hidroelektrik santral projesine girişen Laos'ta inşaat halinde olan bir baraj çöktü. Baraj suyu en az altı köyü bastı; yüzlerce kişi kayıp...

Bir milyon galon atık Colorado nehrine döküldü

ABD Doğayı Koruma Kurumu çalışanları bir milyon galon atığı Colorado nehrine döktü.

Siirt Barosu’ndan baraj raporu: Büyük ihmaller var, yetkililer kusurlu

Siirt Barosu, Alkumru barajının kapaklarının açılması sonucu yaşanan su baskınında 5 kişinin hayatını kaybetmesiyle ilgili olarak bir rapor hazırladı. Baro Başkanı Mehmet Cemal Acar, ilk belirlemelere göre, firma yetkililerinin kusurlu olduğunu söyledi.

Siirt’te baraj faciasında ölen 5 kişinin cenazesine ulaşıldı

Limak Grubu'nun Siirt'te yaptığı barajlarda bu güne kadar 7 farklı kazada 3 işçi yaşamını yitirdi 19'dan fazla işçi de yaralandı. Şirketin yaptığı Kirazlık Barajı'nın kapakları açmasıyla bugün de onlarca kişi baraj suyuna kapıldı.

Baraj kapakları açıldı, suya kapılan 6 kişiden 5’i hayatını kaybetti

Siirt'te Botan Çayı üzerinde yapılan Alkumru Baraj gölünde baraj kapaklarının açılması sonucu, piknik yapan 16 kişi taşkın sularına kapıldı. Arama çalışmaları sonucu 5 kişinin cesedine ulaşıldı.

Su Hakkı’nda Soma faciasını, kömür madenciliğini ve kömürlü termik santralleri konuştuk

Su Hakkı'nda bu hafta, konuğumuz GreenPeace Akdeniz Yerel Hareketler koordinatörü Reşit Elçin'le birlikte Soma faciasını, kömür madenciliğini ve kömürlü termik santralleri konuştuk.

Soma’da yaşanan ne kader ne de kaza!

Soma’da yaşanan ne kader ne de kazadır! Acımız büyük, ama acımızın yanında öfkemiz de çok büyük. Bu cinayetten sorumlu olanların istifa etmelerini ve derhal adalet önüne çıkarılmalarını talep ediyoruz.

Posof’ta HES kanalı patladı

Ardahan'ın Posof İlçesine bağlı Yurtbekler Köyündeki Hidroelektrik Santraline ( HES ) su taşıyan kapalı kanal patladı.

HES inşaatında hayatını kaybetti

Mudurnu'nun Avdullar Köyü'nde yapımı devam eden HES inşaatında çalışan bir işçi, iş makinesinin altında kalarak hayatını kaybetti.

Mahkemenin kararı: Boğulan çocuklar da kusurlu

Erzurum İspir Gültepe Köyünde Bünyamin Atmaca (14) ile Yücel Keskin'in (17) Çoruh Nehrinde balık tutarken baraj kapaklarının açılması sonucu boğularak yaşamlarını yitirmesi üzerine 3. Ağır Ceza Mahkemesinde tutuksuz yargılanan Baraj İşletme Müdürü Uğur Özdemir hakkında çocukların "ölüm" olayında kusuru bulunmadığı gerekçesiyle beraat kararı verildi.