Ana Sayfa Etiketler Lİmak Holding

Etiket: Lİmak Holding

Ölülerinizi taşıyın LİMAK baraj yapacak

Limak Holding’e ait Siirt’teki Alkumru Barajı’nda 6 kişinin yaşamını yitirmesi ardından gözler barajlardaki ihmaller ve hukuksuzluklara çevrildi.Bir başka hukuksuzluk da Elazığ-Tunceli-Bingöl sınırları içinde Fırat nehrinin bir kolu olan Peri Çayı üzerinde Limak ve Bilgin Holding ortaklığı tarafından yapılan Pembelik Barajı inşaatında yaşanıyor.

Faciadan sorumlu Limak Holding’in sicili kabarık

Adı sık sık baraj, HES ve yapmış olduğu inşaatlarda yaşanan işçi kazalarıyla anılan Limak Holding, devletin ve AKP'nin projelerinin taşeronluğunu yapan firma olarak biliniyor. En son 3. Havalimanı ihalesini alan konsorsiyumda adını gösteren Limak Holding, 2007 yılında da Sabiha Gökçen Havalimanı’nın 20 yıllık işletmesini 3.1 milyar dolara almıştı.

Siirt Barosu’ndan baraj raporu: Büyük ihmaller var, yetkililer kusurlu

Siirt Barosu, Alkumru barajının kapaklarının açılması sonucu yaşanan su baskınında 5 kişinin hayatını kaybetmesiyle ilgili olarak bir rapor hazırladı. Baro Başkanı Mehmet Cemal Acar, ilk belirlemelere göre, firma yetkililerinin kusurlu olduğunu söyledi.

Siirt’te baraj faciasında ölen 5 kişinin cenazesine ulaşıldı

Limak Grubu'nun Siirt'te yaptığı barajlarda bu güne kadar 7 farklı kazada 3 işçi yaşamını yitirdi 19'dan fazla işçi de yaralandı. Şirketin yaptığı Kirazlık Barajı'nın kapakları açmasıyla bugün de onlarca kişi baraj suyuna kapıldı.