Ana Sayfa Etiketler Su zammı

Etiket: Su zammı

(Dosya) Yerel seçimlere hazırlık: Belediyeler su fiyatlarını düzenliyor

Su Hakkı Kampanyası yıllardır suyun bir insan hakkı olarak tanınması ve musluklardan içilebilir nitelikte suyun kamusal bir hizmet olarak sağlanması için mücadele ediyor. Ayrıca...

Bursa’da suya zam

Bursa BŞB katıatık bedelinde artış yaparak vatandaşın suya daha fazla para vermesine neden olan bir uygulama gerçekleştirmiş oldu.

“Bursa’da su faturalarındaki soyguna son!”

Bursa'da her ay zamlanarak vatandaşları isyan ettiren su faturalarına karşı sosyal medyada imza kampanyası başlatıldı.

Bolu’da su zammına karşı imza kampanyası başlatıldı

Bolu'da suya yapılan yüzde 39.5'luk zammın geri alınması için başlatılan imza kampanyasında yaklaşık 6 bin imza toplandı.

İSU’dan suya gizli zam

İSU Genel Müdürlüğü su tarifesine sessiz sedasız zam yaptı.

Ankara’nın su zammı TBMM gündeminde

Büyükşehir Yasası’yla birlikte Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) giderlerinin ‘artmasını’ gerekçe gösteren Büyükşehir Belediyesi’nin suya yaptığı yüzde 10.11 oranında zam TBMM gündemine taşındı.

Antalya’da suya zam kararı 8 Aralık’ta

ANTALYA Su ve Atıksu İdaresi (ASAT) Genel Müdürlüğü'nün su tarifelerine yüzde 8'lik zam teklifine ilişkin son karar, 8 Aralık Salı günü yeniden toplanacak ASAT Genel Kurulu'na kaldı.

Hatay’da esnaftan su zammına tepki

Hatay'da kimi yerde yüzde 700 kimi yerde de yüzde 150 artan su fiyatları karşısında Hatay Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (HESOB) zamların geri alınması çağrısında bulundu.

Artık su zammı yüzde 10’u aşmayacak

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi İzmir 3. İdare Mahkemesi’nin su tarifesinde en az yüzde 10 karlılık öngören maddelerini iptal kararı nedeniyle tarifedeki bu maddeleri iptal etti. Artık İzmir’de suya zam yüzde 10’nu aşamayacak.

Su fiyatları tarihin en yüksek artışını yaşadı!

Merkez Bankası, dün açıklanan enflasyon verilerine ilişkin olarak yayımladığı "Aylık Enflasyon Gelişmeleri" raporunda, "Belediyelerce belirlenen su tarifeleri endeks tarihinin en yüksek artışlarından birini kaydederek ocak ayında yüzde 6.98 arttı" dedi.