Ana Sayfa Etiketler Sulak alanlar

Etiket: sulak alanlar

Su Hakkı’nda sulak alanlarımızın halini konuştuk

Akgün İlhan ve Nuran Yüce'nin hazırlayıp sunduğu Su Hakkı'nda Türkiye'de sulak alanların durumu konuşuldu.

Su Hakkı’nda Türkiye’deki su varlıkları üzerindeki aktüel tehditleri konuştuk

Akgün İlhan ve Nuran Yüce'nin sunduğu Su Hakkı programında bu hafta Slovenya'da suyun bir insan hakkı olarak ilan edilmesini ve Türkiye'deki su varlıklarının madencilik gibi faaliyetler nedeniyle yaşadığı tahribatı konuştuk.

Su Hakkı’nda dünya sulak alanlar gününde Türkiye’nin sulak alanlarının içler acısı...

Akgün İlhan ve Nuran Yüce'nin hazırlayıp sunduğu Su Hakkı'nda dünya sulak alanlar günü vesilesiyle Türkiye'nin sulak alanlarının korunmak yerine nasıl bir taarruz altında kirletilip yok edildiği ele alındı.

Kuş ve balıkların en hızlı yok olduğu ülke Türkiye

Uluslararası Doğa Koruma Birliği'nin hazırladığı araştırmaya göre, kuş ve balıkların en hızlı yok olduğu ülke Türkiye.

Su cenneti Brezilya’da susuzluk

Dünyanın en önemli tatlı su rezervlerine sahip Brezilya’da nüfusun büyük kısmının yoğunlaştığı doğu ve güney bölgelerinde su kıtlığı yaşanıyor.

Su havzasına kaçak inşaat

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) “yargıya gidilmesini” engellemek için planlarını askıya çıkarmayarak koruduğu iddia edilen Sinpaş Aydos Country evlerinde skandallar bitmiyor. Konut satışı hala devam eden projenin inşaatının da ruhsatsız olduğunu tespit edildi.

Su Hakkı’nda Türkiye’nin katledilen göllerini ele aldık

Akgün İlhan ve Nuran Yüce'nin hazırlayıp sunduğu Su Hakkı'nda Türkiye'nin su kuruyan, kirlenen ve yok olan gölleri ele alındı.

“Ergene Derin Deniz Deşarjı ve Marmara Denizi Ortak İnceleme Raporu” yayınlandı

Türkiye Barolar Birliği tarafından yayınlanan “Ergene Derin Deniz Deşarjı ve Marmara Denizi Ortak İnceleme Raporu” çarpıcı bulgular içeriyor. Bölgede önemli kirlilik kaynakları arasında başı çeken Ergene nehrindeki kirliliğinin yarattığı etkileri inceleyen çalışma, Ergene havzasında yoğun sanayi faaliyetlerinden kaynaklı bir kirliliğin tartışmasız olarak mevcut olduğuna ve önümüzdeki yıllarda artan debi ile ciddi boyutta kirlilik yükünün yaşanacağına dikkat çekiyor.

İran’ın Huzistan Eyaleti nasıl çorak bir araziye dönüştü

İran’ın en güneybatısında bulunan Huzistan Eyaleti kum fırtınaları, kurumuş nehirler ve tırmanan kirlilikle boğuşuyor.

Su Hakkı’nda Avlan Gölü’nün kurtarılması için yapılan çalışmaları ele aldık

Akgün İlhan ve Nuran Yüce'nin hazırlayıp sunduğu Su Hakkı'nda bu hafta, konuğumuz Yrd. Doç. Dr. Erol Kesici ile Avlan Gölü'nün 1970'lerde kurutulması sürecini ve otuz yıl sonra tekrar hayat bulması için yapılan çalışmaları ele aldık.